Zpět na » Ostatní » Supertalent Pavlovič z Bayernu pojede na Euro 2024 místo Goretzky

Supertalent Pavlovič z Bayernu pojede na Euro 2024 místo Goretzky

Supertalent Pavlovič z Bayernu pojede na Euro 2024 místo Goretzky © iconsport.photo - Aleksandar Pavlovič

1

Líbilo se

14.05. - Německo ve čtvrtek odhalí finální nominaci na domácí Euro 2024. Už nyní ale víme o pár jménech, která se v ní určitě objeví. Jsou to hráči, u nichž asi kromě Schlotterbecka nebylo pochyb. Překvapením ale je, že Julian Nagelsmann vezme na turnaj i Aleksandara Pavloviče, nadějného defenzivního záložníka z Bayernu.

Německo bude domácím Eurem žít. Obrovský turnaj, na němž bude Die Mannschaft opět chtít po dlouhých letech uspět. Od mistrovství světa v Brazílii je to skutečná bída a fanoušci opravdu nejsou spokojení. Domácí turnaj tak bude plný ambicí a cokoliv jiného, než medaile se bude považovat za velký neúspěch. Julian Nagelsmann je zatím velkým oblíbencem, ale to se může velmi rychle změnit. V případě neúspěchu bude zase v nemilosti a bude to mít těžké. A to podepsal až do mistrovství světa 2024. Nebude to mít lehké. Vůbec ne.

Ve čtvrtek se dozvíme konečnou podobu německé nominace na tento turnaj. Už víme, že se v ní objeví Manuel Neuer, Nico Schlotterbeck nebo Jonathań Tah. Pochybnosti o nominaci byly jen u Nica Schlotterbecka. Podle Fabrizia Romana se ale v nominaci objeví i Aleksandar Pavlovič. Hodně překvapivé jméno, jenž ale smysl dává. Joshua Kimmich bude hrát na pravém kraji obrany, a tudíž vypadává jedno jméno do zálohy, kde by jinak měl hrát Toni Kroos, Ilkay Gündogan a Robert Andrich. Zase tolik jiných možností tu však není. Pavlovič ale za Německo nehrál ještě ani jednou. O jakého hráče se vůbec jedná?

Kometa z Bayernu

Thomas Tuchel ho letos vytáhl do prvního týmu Bayernu a velmi brzy se zabydlel v jeho sestavě, a to zejména po tom, co se Kimmich přesunul zpět do obrany i v Bayernu. Odehrál skoro 1400 minut a zasáhl do 21 zápasů. Jeho hodnota během sezóny vyletěla na 25 milionů eur. Co se defenzivní fáze jeho hry týče, za ostatními defenzivními záložníky dost zaostává. Práce s balónem, progresivní pasy atd, to je ale jeho a patří mezi defenzivními záložníky k absolutní špičce. Podle statistik se herně nejvíce podobá Robertu Andrichovi, za nějž by měl být na Euru případným záskokem. Budoucnost Bayernu i německého nároďáku s ním nevypadá vůbec zle.

Co je ale ještě zvláštnější je to, že Pavlovič překvapivě od Nagelsmanna dostává přednost před Leonem Goretzkou. To by asi čekal skutečně málokdo. Znamená to tedy, že by v základní sestavě asi skutečně měl hrát Robert Andrich.

Aleksandar Pavlovič

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články