Zpět na » Ostatní » Budou v Africe jíst tatarák? František Straka chce trénovat jednu africkou reprezentaci

Budou v Africe jíst tatarák? František Straka chce trénovat jednu africkou reprezentaci

Budou v Africe jíst tatarák? František Straka chce trénovat jednu africkou reprezentaci © twitter.com - mladý František Straka

3

Líbilo se

20.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Zkušený fotbalový trenér František Straka, který působí ve slovenském týmu Zemplín Michalovce, se chystá na novou výzvu. Díky angažmá trenéra Straky se zdá, že Michalovce se udrží v lize. Nyní se přihlásil do výběrového řízení na pozici hlavního trenéra reprezentace Gambie.

František Straka, známý svou schopností zachraňovat fotbalové týmy ve složitých situacích, se nyní nejspíš chystá na novou výzvu. Straka však nebyl výhradně zaměřen pouze na Gambii.

Předtím se totiž taktéž zajímal o pozici hlavního trenéra národního týmu Nigérie. Jeho jméno se objevilo mezi uchazeči o tuto prestižní pozici, avšak nakonec se do užšího výběru nedostal. „Svým entuziasmem a povahovými rysy by se tam hodil. Ta velká hráčská ega nemůže trénovat každý,“ tvrdí Alexandra Vuová, fotbalová manažerka s vazbami na africký fotbal, speciálně Nigérii. Důvodem byla pravděpodobně neshoda na finančních podmínkách, které Straka požadoval. Nigerijská federace se nakonec rozhodla pro jiného kandidáta.

Odletí Straka do Afriky?

Přesto se Straka nevzdal svých ambicí a rozhodl se pokračovat ve své cestě v africkém fotbale. Zaměřil svou pozornost na Gambii, kde se pokusí získat post hlavního trenéra. Tento krok ukazuje na jeho odhodlání a touhu po nových výzvách a úspěších v jiných částech světa.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články