Zpět na » Ostatní » Julian Nagelsmann povede Německo až do Mistrovství světa 2026

Julian Nagelsmann povede Německo až do Mistrovství světa 2026

Julian Nagelsmann povede Německo až do Mistrovství světa 2026 © iconsport.photo - Julian Nagelsmann

0

Líbilo se

19.04. - Bayern Mnichov bude v létě muset řešit příchod nového trenéra. Odejde Thomas Tuchel a nový sportovní ředitel Max Eberl chtěl návaŕat Juliana Nagelsmanna. To ale nevyjde. Mladý trenér totiž právě prodloužil smlouvu s německou reprezentací, která si ho pojsitila i pro světový šampionát v USA a Mexiku. Nyní ho ale čeká domácí Euro 2024.

Julian Nagelsmann je za trenérský supertalent považován už dobrých 8 let, kdy poprvé převzal ve svých 28 letech první tým Hoffenheimu v Bundeslize a začal s ním dělat divy. Dostal ho do Evropy, udělal z něj jedno z nejlepších německých mužstev druhého sledu. Výbornou práci odvedl i v Lipsku a v létě 2021 podepsal v Bayernu. Obrovský krok, jenž ale možná přišel trochu brzy. Ten posun klubu nebyl takový, ačkoliv tam byl. Vedení se to ale nelíbilo ve druhé polovině loňského ročníku byl překvapivě nahrazen Thomasem Tuchelem.

Německá naděje

Poté, co se po Kataru a špatných výsledcích v přípravě před domácím Eurem německá reprezentace rozloučila s Hansi Flickem, volba padla na Nagelsmanna. Po Kloppovi s Tuchelem největší domácí trenérská hvězda, zároveň bez angažmá a s obrovským potenciálem. Je to někdo, kdo má ke svému týmu stoprocentně blíž, než měl Joachim Löw a asi i Hansi Flick. Výsledky se hned dostavují. Veřejnost je s Nagelsmannem ohromně spokojená a po předchozích neúspěších se těší na domácí evropský šampionát.

Mezitím se však znovu spekulovalo o tom, že Nagelsmann se zase vrátí ke klubovému fotbalu, přičemž ho zpět do Bayernu chtěl přivést nový sportovní ředitel Max Eberl. Spekulovalo se třeba i o Realu Madrid, který jednou prostě bude muset Ancelottiho nahradit. Asi i my bychom po Euru zase chtěli vidět Nagelsmanna jakožto jednoho z nejnadějnějších koučů současnosti na klubové úrovni. Toto přání se nám ale asi čím dál více vzdaluje. Nagelsmann mluvil o tom, že si umí představit, že by u národního týmu zůstal, a Německo se toho chytlo.

Nová smlouva pro Nagelsmanna

Julian Nagelsmann totiž právě prodloužil smlouvu až do roku 2026. Záměr Německa je tedy jasný. Chce s Nagelsmannem jet a dobýt světový šampionát v témže roce. Německá veřejnost je samozřejmě spkojená. Nagelsmann je oblíbený. Sám mladý kouč však musí dobře vědět, že základem je dobrý výsledek na domácím Euru. Pokud se nepovede, o většinu podpory od všech příjde a pak to bude mít až do konce smlouvy ohromně těžké. Je to dvousečná zbraň. I tak je to ale super rozhodnutí zejména pro samotnou reprezentaci.

Julian Nagelsmann

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články