Zpět na » Ostatní » Wrexham si zajistil postup do League One. Hollywoodské hvězdy se neubránily slzám

Wrexham si zajistil postup do League One. Hollywoodské hvězdy se neubránily slzám

Wrexham si zajistil postup do League One. Hollywoodské hvězdy se neubránily slzám © skysports.com - Wrexham stále stoupá

1

Líbilo se

13.04. - Fotbal v USA i zájem o fotbal mimo USA je na obrovském vzestupu. Mohou za to třeba hvězdy NFL Tom Brady a JJ Watt, kteří jsou vlastníky anglických klubů. Jedním z nejpopulárnějších klubů v USA je ale Wrexham. Klub z Walesu hrající 4. nejvyšší soutěž totiž vlastní hollywoodské hvězdy. A ty jsou nyní v euforii. Wrexham totiž slaví postup do 3. nejvyšší soutěže.

V roce 2021 koupil Rob McElheney s Ryanem Reynoldsem klub z 5. nejvyšší anglické soutěže Wrexham. Jedná se o populární americké herce, kteří z koupi a výběru Wrexhamu udělali i velmi populární pořad na Disney +. Ten Wrexhamu přinesl ohromné přívaly nových fanoušků a sponzorů. Dnes má Wrexham na Instagramu více sledujících, než většina klubů z Premier League, o celkové pozornosti za Atlantikem ani nemluvě. Wrexham je aktuálně skutečně velkou značkou, ačkoliv hrál při nástupu nových majitelů jen poloprofesionální soutěž.

Vítejte ve Wrexhamu

Vloni z ní ale dokázal postoupit, a to i třeba za pomoci Bena Fostera, bývalého gólmana Manchesteru United a anglické reprezentace, dnes zábavného experta a Youtubera. Byl tu už i druhou sezónu Paul Mullin. Zkušený útočník přišel jako obrovská hvězda, na níž se mělo spoléhat. A Mullin to splnil do puntíku. Postup vystřílel 38 góly za 46 zápasů. Že bude profesionální League Two pro Wrexham velké sousto a Mullin už tolik nepotáhne? Tak to se hodně pletete. Paul Mullin i přes zranění dokázal dát 23 gólů a je tu další postup.

Postup do League One

Wrexham vyztužil kádr, oporou je třeba gólman Okonkwo z Arsenalu a Mullina dokáže zastoupit bývalý skotský reprezentant Steven Fletcher. Výsledkem je další postup a přiblížení se snu o Premier League. Dva postupy v řadě Wrexham vybojoval poprvé za svou 159letou historii. Dvojice majitelů své investice za 2,5 milionu dollarů určitě nelituje. Klub jim přirostl k srdci. Dnešek se zapíše do historie klubu. Více symbolicky to snad ani udělat nešlo. Výhra 6:0 nad Forrest Green je hodně výmluvná. Titul z toho asi nebude, ale postup je jistý.

Kdybyste mi před pár lety řekli, že budu ronit slzy štěstí kvůli fotbalu někde v Severním Walesu, asi byste byl Rob McElheney. Gratuluji Wrexhamu a svému spolupředsedovi. Tohle je jízda našeho života," napsal na své sociální sítě Ryan Reynolds.

Wrexham slaví postup

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články