Zpět na » Ostatní » Endrick jakožto nejmladší střelec historie vyplenil Wembley

Endrick jakožto nejmladší střelec historie vyplenil Wembley

Endrick jakožto nejmladší střelec historie vyplenil Wembley © iconsport.photo - Endrick

0

Líbilo se

23.03. - Každý brazilský ročník nám přináší obrovskou enklávu talentů, jenž se nakonec i více, či méně prosadí na evropských trávnících a v reprezentačním dresu. V posledních letech Brazílie strádala. Vypadá to ale, že se blýská na lepší časy. Ty s sebou přinese Endrick. 17letá posila Realu Madrid jediným gólem porazila Anglii. Jako nejmladší střelec historie Wembley.

Endrick je aktuálně asi největším brazilským příslibem do budoucna. Odchovanec Palmeiras už je od 16 let oficiálně hráčem Realu Madrid, ačkoliv se k němu díky nízkému věku připojí až v tomto létě, kdy mu bude konečně 18 let. Endrick už se stabilizoval v sestavě Palmeiras, dává góly a dostal se i do brazilského nároďáku, za nějž si k dnešnímu dni připsal 2 starty. Že by se o tom moc mluvilo, to ne. Ano, samozřejmě, největší brazilský talent současnosti debutoval v 17 letech za seniorskou reprezentaci, to je velká věc.

Rekordman Endrick

Bylo to ale úplné nic oproti tomu, co Endrick předvedl dnes. Brazílie přijela do posvátného anglického Wembley k přátelskému zápasu proti domácím, jenž budou jedněmi z největších favoritů nadcházejícího Eura. Bez Harryho Kanea, s v průběhu zraněným Walkerem,..no Anglie si to nijak neulehčila. Brazílie byla alespoň podle xG nebezpečnější, jinak jsme viděli celkově vyrovnaný zápas, jenž góly nepřinesl až do 80. minuty. To přišla chvíle právě 17letého Endricka, jenž se dostal do hry v 71. minutě za budoucího spoluhráče Rodryga.

Podsaditý 173 centimetrů vysoký útočník svou tělesnou stavbou připomínající Roberta Carlose, se dostal ke šťastnému odrazu od Pickforda, který napoprvé vychytal Vinícia. Ano, byl to hodně šťastný gól, ale hodnotu má stejnou. Endrick touhle brankou rozhodl o výhře Brazílie ve Wembley, a co víc, touhle svou premiérovou reprezentační trefou se stal vůbec nejmladším hráčem, který kdy na tomto ikonickém stadionu dal gól. Evropa tak právě dnes poprvé dostala ochutnávku toho, kdo je to Endrick. Gól nebyl rozhodně jediným momentem, kdy Endrick ukazoval, co umí. Připravme se na jeho letní start, bude to velké.

Endrick

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články