Zpět na » Ostatní » Griezmannova sedmiletá šňůra v reprezentaci končí

Griezmannova sedmiletá šňůra v reprezentaci končí

Griezmannova sedmiletá šňůra v reprezentaci končí © iconsport.photo - kapitán Griezmann, rozhodně šťastný s rekordní výhrou 14:0 nad Gibraltarem

2

Líbilo se

23.03. - Neuvěřitelná série francouzského útočníka v sobotním přátelském utkání mezi Francií a Německem skončí. Antoine Griezmann kvůli drobnému poranění kotníku nezasáhne do zápasu národního týmu, stane se tak poprvé po 84 zápasech v řadě. Antoine Griezmann neoblékl dres reprezentace naposledy 13. června 2017, do té doby nevynechal jediné utkání, napříč třemi velkými turnaji, ale vždy pod taktovkou Didiera Deschampse.

Ohromující série Antoine Griezmanna v sobotu večer skončí přátelským utkáním Francie proti Německu. V základní sestavě bude chybět třiatřicetiletý útočník Atlética Madrid a neobjeví se ani na lavičce náhradníků. Start v zápase mu nedovolí výron kotníku, který je tak příčinou ukončení obdivuhodné série 84 odehraných zápasů v řadě.

V téměř sedm let trvající sérii Antonine Griezmann s francouzskou reprezentací odcestoval na tři velké turnaje, prvním v řadě bylo Mistrovství světa v Rusku. Právě kvalifikační zápas proti Nizozemsku byl počátkem dlouhé řady utkání, do kterých Griezmann zasáhl. Holandsko pomohl potopit brankou a nahrávkou a společně s dalšími spoluhráči si odnesl výhru 4:0.

Své jméno v celosvětovém měřítku povýšil o několik měsíců později, když s Francií ve finále porazil Chorvatsko 4:2. Za své výkony byl odměněn stříbrnou kopačkou a mnozí experti se shodují na tom, že v roce 2018 měl vyhrát Zlatý míč místo Luky Modriče.

Antoine Griezmann stálicí francouzské reprezentace

O dva roky později dosáhl Malý Prince, Le Petit Prince, na padesát po sobě jdoucích utkáních v reprezentačním dresu a milník oslavil brankou do sítě Maďarska. Jedenáctou brankou na velkém turnaji se navíc stal prvním hráčem od roku 214, který vstřelil tolik gólů.

Proti Španělsku ve finále Ligy národů UEFA se zapsal do historie Griezmann opět. Odehrál svůj stý zápas v reprezentaci a posunul se tím do elitní společnosti Llorise, Thurama, Girouda, Henryho, Desaillyho, Zidana, Vieiry a Deschampse.

Na prvním reprezentačním srazu francouzské reprezentace po Katarském Mistrovství světa se dočkal Griezmann další pocty, to když byl zvolen týmovým kapitánem. Novou roli oslavil Griezmann po svém a v klubovém dresu se prostřílel na pozici nejlepšího střelce historie Atlética Madrid.

Antoine Griezmann se na hřišti v posledních 84 utkáních potkal dohromady s 68 různými hráči. Není žádným překvapením, že nejčastěji s ním nastupuje Kylian Mbappé, který se po boku Griezmanna objevil 65krát. Tím, kdo se ale nemění je trenér. Mužem, který Griezmannovi bezmezně věří je Didier Deschamps.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články