Zpět na » Ostatní » Euro 2024: Řecko se utká s Gruzií o postup do české skupiny

Euro 2024: Řecko se utká s Gruzií o postup do české skupiny

Euro 2024: Řecko se utká s Gruzií o postup do české skupiny © iconsport.photo - Anastasios Bakasetas

0

Líbilo se

22.03. - REVIEW Gruzie si proti Lucembrusku celkem solidním výkonem zajistila postup do finále play-off o Euro. Nyní už víme, s kým se utká o to, aby mohla nastoupit jakožto 3. soupeř pro českou reprezentaci v základní skupině. Tím soupeřem bude Gruzijcům Řecko. To si dost suverénně poradilo s Kazachstánem 5:0 a i proti Gruzii bude favoritem. Bude to repete Eura 2004 a 2012?

Řecko - Kazachstán 5:0

Branky: 9. Bakasetas z pen., 15. Pelkas, 37. Ioannidis, 40. Kourbelis, 85. Tapalov (VG)

Ačkoliv Kazachstán dokázal v kvalifikační skupině dost překvapit, doma porazil třeba Dánsko. Řecko bylo ale výrazně nad jeho síly, a bylo to vidět. I Řekové mají celkem dobrý tým, jenž je ale stále za možnostmi, za což dost možná může i nedobrá řecká ekonomická situace, která zasahuje i do fotbalu, ačkoliv kluby jako Olympiakos nebo Panathinaikos jsou dobře zabezpečné. Všechno souvisí se vším. Řekové mají útlum skutečně i ve fotbale. Může se to změnit. Jména jako Bakasetas, Tsimikas, Pavlidis nebo Mavropanos, ti si velké turnaje zaslouží.

Už celkem brzy Řekové dokázali, kdo si jde jako favorit pro postup na závěrečný turnaj. Po 9 minutách totiž skóre otevřel už čtvrtým gólem v kvalifikaci Anastasios Bakasetas z penalty. O dalších 6 minut později přispěchal s rukou k dílu i Pelkas. Do sítě balón dopravil nechytatelnou hlavičkou. Kazachstán mohl s výsledkem něco udělat. Jenomže rána Chesnokova skončila na tyči a Řekové zase udeřili. Do prázdné brány dávala gól vycházející hvězda Fotis Ioannidis a poločasové skóre na dost brutálních 4:0 skóroval Dmitrios Kourbelis.

Kazachstán byl ve druhém poločase střelecky aktivní. Na střely to bylo 11:10 stále pronŘecko, ale zatímco Řekové dokázali na bránu vystřelit 3x, Kazachstán jen jednou. Tady prostě rozhodovala kvalita. Řekové výrazně polevili. Bylo jim zřejmé, že musí šetřit síly na další zápas, klíčový pro postup na Euro, a to s Gruzií. Správný přístup, navíc v kombinaci s tím, že Kazachstán neměl kapacitu na to, aby s výsledkem ještě něco udělal. Posledním hřebičkem do rakve Kazachů nakonec byl rohový kop beka Liverpoolu Tsimikase, jenž si do brány srazil Tapalov.

Muž zápasu: Georgios Masouras

Řecko je o krok blíž Euru

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články