Zpět na » Ostatní » Mbappé, Kane, De Bruyne: Kdo jsou nejlépe placení hráči v Evropě?

Mbappé, Kane, De Bruyne: Kdo jsou nejlépe placení hráči v Evropě?

Mbappé, Kane, De Bruyne: Kdo jsou nejlépe placení hráči v Evropě? © iconsport.photo - Černý kůň Zlatého míče?

0

Líbilo se

21.03. - Francouzský sportovní deník L´Équipe uveřejnil ve čtvrtek žebříček nejlépe placených fotbalistů Ligue 1. Nebylo pochyb o tom, že si na nejvyšší měsíční mzdu přijde Kylian Mbappé. Kdo ale vládne dalším evropským ligám? Věděli jste, že anglickému ani španělskému šampionátu nevládnou útočníci?

Bez většího překvapení jsou fotbalisté PSG nejlépe placenými v Ligue 1. Podle každoročního žebříčku, který uveřejňuje L´Équipe, je Kylian Mbappe fotbalistou, jenž si měsíčně vydělá zhruba 6 milionů eur hrubého.

Žádný jiný fotbalista, v současné chvíli působící v Evropě, nevydělá tolik, jako francouzský útočník. V evropském měřítku je naprostou výjimkou a nejlépe placení hráči dalších šampionátů se s ním nemohou rovnat. Ve španělské lize všechny ostatní hvězdy převyšuje obránce David Alaba, v Serii A si na nejlepší peníze přijde Victor Osimhen z Neapole, v Anglii generuje měsíčně nejvíce Kevin de Bruyne a německou bundesligu od této sezóny, nejen gólově, válcuje Harry Kane.

Nejlépe placenými hráči útočníci? V Anglii a Španělsku to neplatí

Manchester City počítá v blízké době s prodloužením smlouvy s Erlingem Haalandem, který by tím měl v žebříčku přeskočit svého spoluhráče De Bruyneho. Belgický záložník, který je považován za jednoho z nejlepších hráčů současnosti, měsíčně vydělá přes 2 miliony eur. V závěsu za ním je Haaland s 1,9 miliony eur a Momo Salah vydělávající 1,78 milionu eur měsíčně.

Ani španělské La Lize nekraluje útočník. Nejlépe placeným hráčem současnosti je rakouský obránce David Alaba, který v Realu vydělává 1,88 miilionu eur měsíčně. Na druhém místě, jen těsně za hráčem Bílého baletu, stojí Robert Lewandowski s 1,87 milionu eur a třetí je útočné eso Realu, Vinicius junior (1,67 milionu eur).

Italská Serie A je šampionátem, na jehož prvních příčkách se umístili útoční hráči. Nejlépe placeným fotbalistou je Victor Osimhen (1,5 milionu eur měsíčně) a Dušan Vlahovič (1,07 milionu eur). Třetí příčku překvapivě obsadil brankář Juventusu Szczesny s jedním milionem eur ročně. Brankáři v žebříčku nejlépe placených hráčů přední příčky neopanují, nicméně v italské, španělské a německé lize jim patří bronzové pozice (v La Lize Jan Oblak, v Bundeslize Neuer).

V Bundeslize se před brankáře německé reprezentace dostal pouze jeho týmový kolega, útočník Muller (1,66 milionu eur) a nováček ligy, Harry Kane s královským platem 2,1 milionu eur měsíčně.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články