Zpět na » Ostatní » Dani Alves opustil vězení po zaplacení kauce 1 milion eur

Dani Alves opustil vězení po zaplacení kauce 1 milion eur

Dani Alves opustil vězení po zaplacení kauce 1 milion eur © iconsport.photo - Alves už není legendou

0

Líbilo se

20.03. - Brazilský fotbalový obránce, Dani Alves, který byl v minulém měsíci za znásilnění ženy v nočním klubu odsouzen na 4,5 roku, opustil po 14 měsících vězení. Soudce vyhověl jeho žádosti a po uhrazení kauce ve výši 1 milionu eur mu dovolil počkat na konečný rozsudek na svobodě. Bývalému hráči Barcelony byly odebrány oba cestovní pasy a také se až do dalšího soudu bude muset každý týden hlásit soudci, přičemž nesmí opustit v žádném případě Španělsko.

Bývalá brazilská fotbalová hvězda, Dani Alves, se po čtrnácti měsících v zadržovací vazbě dostala z vězení. Necelý měsíc od rozsudku, který Alvese za znásilnění ženy odsoudil na 4,5 roku odnětí svobody, hráčova právníčka, Inés Guardiola, slaví první úspěch. Po odvolání se proti rozsudku obhajoba zažádala také o propuštění Alvese na kauci, čemuž soudce vyhověl.

Dani Alves, mimo zaplacení kauce ve výši 1 milion eur, musel také odevzdat své cestovní pasy, bylo mu zakázáno vycestovat ze Španělska a hráč se musí zdržet jakéhokoli kontaktu s obětí. Mimo vše zmíněné se také po dobu provizorní svobody bude Dani Alves každý týden hlásit provinčnímu soudu v Barceloně.

S možným propuštěním Alvese na kauci nesouhlasila žalovaná, a na její strana se postavil také jeden ze soudců, který se ovšem ocitl v menšině. „Argumenty, které vedly k předběžnému uvěznění, se nejen potvrdily, ale byly posíleny. To bohužel ale nepřesvědčilo mé kolegy,“ poznamenal Luis Belestá.

Zcela opačný názor totiž zaujala většina jeho kolegů, kteří zastávají názor, že se riziko útěku Dani Alvese výrazně snížilo. „Pan Alves vyjádřil pevný úmysl zůstat po celou dobu k dispozici soudu, jak to činil od začátku řízení. V této souvislosti je třeba připomenout, že do naší země přicestoval dobrovolně, když se dozvěděl, že je obviněn z činů, za které byl pravomocně odsouzen. Domníváme se, že určité riziko útěku trvá, ale lze mu čelit jinými opatřeními,“ vysvětlil katalánský soud, který se nepřímo odvolal na odebrání pasů hráčovi a jeho povinnost týdenního hlášení.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články