Zpět na » Ostatní » Arda Turan půjde na rok do vězení. Za co to je tentokrát?

Arda Turan půjde na rok do vězení. Za co to je tentokrát?

Arda Turan půjde na rok do vězení. Za co to je tentokrát? © iconsport.photo - Arda Turan

0

Líbilo se

19.03. - Výborný fotbalista, ale v hlavě guláš. Tak bychom asi popsali Ardu Turana, dříve velkou hvězdu Atlética Madrid i Barcelony. Nyní byl odsouzen na roční odnětí svobody kvůli krácení daní. Poprvé za mřížemi to však pro něj nebude. Dnes už sice nejde o střelbu na v nemocnici, ale ono je to asi jedno. Bývalý diamant turecké reprezentace si zkazil život.

Arda Turan byl hráčem, kterého Turecko nemělo. Odchovanec Galatasaray se jakožto fantastický hráč ukázal už i na Euru 2008, kde Turecko vyřadilo českou reprezentaci. O 3 roky později přestoupil do Atlética Madrid, kde se stal jednou z jeho největších hvězd. Fantastický hráč. Diego Simeone z něj udělal superstar, která klubu pomohla do historicky prvního finále Ligy mistrů i k titulu. Po přestupu do Barcelony ale šlo všechno dolů. Hrál za Basaksehir a v roce 2022 ukončil kariéru v Galatasaray, kde začínal.

Mr. Problem

To už měl ale za sebou i velké problémy se zákonem. Jednou v letadle napadl novináře, dalšímu vyhrožoval násilím. Když vyjel po manželce zpěváka Berkaye, jemuž se to nelíbilo, napadl ho a následně přišel za ním se zbraní do nemocnice, kde začal střílet poté, co Berkay odmítl Turanovu prosbu o to, aby ho zabil. Když pak bylo odhaleno, že Turan přišel o 13 milionů eur díky podvodníkovi přes investice, vypadalo to opravdu zle. Nyní, když začal trénovat Eyüpspor v druhé turcké lize, zdálo se, že se zase všechno otáčí lepším směrem.

Ale myslet si to, to byla chyba. Bývalá turecká superstar, muž, který odehrál 100 zápasů za reprezentaci, se dostala do pletek se zákonem bez toho, aníž by se na to přišlo ve Španělsku už dříve. Stejně jako velká spousta hvězd z největších španělských klubů krátil mezi lety 2015 až 2016, když byl v Barceloně, daně. Většinou se hráči vězení vyhnou díky zaplacení velké pokuty. Tu však Turan zřejmě zaplatit nemůže, a proto kývnul na roční trest odnětí svobody. Velký pád Ardy Turana je skvělým důkazem toho, že zaprvé to musíte mít srovnané v hlavě. Pokud ne, talent je vám k ničemu.

Arda Turan

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články