Zpět na » Ostatní » Southgatova změna plánu. Mainoo se připojí k seniorské reprezentaci, zatím nezávazně

Southgatova změna plánu. Mainoo se připojí k seniorské reprezentaci, zatím nezávazně

Southgatova změna plánu. Mainoo se připojí k seniorské reprezentaci, zatím nezávazně © iconsport.photo - Mainoo poprvé nakoukne do seniorské reprezentace

0

Líbilo se

19.03. - V uplynulých měsících se toho hodně namluvilo o reprezentační budoucnosti Kobbieho Mainaa. Tyto diskuze šly ruku v ruce s nadstandardní výkonností stále teprve osmnáctiletého mladíka na klubové úrovni. Po dlouhém přemítání byl středopolař Manchesteru United pro začínající sraz nominován do výběru U21, nakonec ale došlo k last-minute změně.

Málokterá fotbalová naděje vletí do mužské kategorie v takovém stylu jako Mainoo. Rodák ze Stockportu a odchovanec Red Devils se chopil šance, kterou mu předložil trenér ten Hag, a získal místo mezi stabilními články základní jedenáctky.

Na mezinárodní scéně přitom dosud působil v anglickém mužstvu do devatenácti let a to samozřejmě nabídlo řadu otazníků. Začalo se mluvit o tom, zda by neměl povýšit. Do hry se navíc zapojila ghanská asociace, jež otevřeně deklarovala, že se pokusí Mainaa skrz původ jeho rodičů získat do svých služeb.

Mainoo se ukáže na velké scéně

175 centimetrů vysoký záložník však dostane šanci v anglickém A-týmu. Původně sice měl obléknout dres výběru U21, na poslední chvíli ale došlo ke změně. Kouč Albionu Gareth Southgate na začátku reprezentační přestávky rozšířil svou nominaci na 26 hráčů a doplnil do ní právě Mainaa.

Anglii čekají v rámci nadcházejícího srazu přátelská utkání s Brazílií a následně Belgií, obě hraná ve Wembley. Vzhledem k tomu, že se nejedná o soutěžní duely, by případný start Mainaa k anglickému dresu nezavázal, zážitek a zkušenost to pro něj ale bude bezpochyby obrovská.

Vojtech Olšr / fotbalportal.cz

Nejnovější články