Zpět na » Ostatní » Antoine Griezmann přetrhne šňůru 84 zápasů v řadě za francouzský národní tým

Antoine Griezmann přetrhne šňůru 84 zápasů v řadě za francouzský národní tým

Antoine Griezmann přetrhne šňůru 84 zápasů v řadě za francouzský národní tým © iconsport.photo - Antoine Griezmann

0

Líbilo se

19.03. - Včetně velkých turnajů, a to veleúspěšných, odehrál Antoine Griezmann posledních 84 zápasů za francouzskou reprezentaci. Hvězda Atlética Madrid, jenž pravidelně hrála klíčovou roli pro Didiera Deschampse, však nyní tuto šňůru přetrhne. Pro zranění totiž vynechá reprezentační sraz a přátelská utkání s Německem a Chile. Pro Atlético dobrá zpráva.

Antoine Griezmann se pravidelně v dresu francouzského národního týmu začal objevovat už za svého úspěšného působení v Realu Sociedad, jemuž vděčí za základy, na kterých dnes globální megastar stojí. Po přestupu do Atlética Madrid byl před Mbappého nástupem nejlepším hráčem Lez Bleus, Byl stříbrný na Euru 2016 a famózní i na zlatém světovém šampionátu v roce 2018. To už byl jedním z nejlepších hráčů planety a legendou Atletů. Přestup do Barcelony mu nevyšel a nejdříve mu to nešlo ani po návratu, ale za Francii hrál furt stabilně. Stříbrné mistrovství světa v Kataru bylo z jeho strany opět úžasné.

Ačkoliv už nepřišly takové úspěchy jako dříve, kdy Atlético reálně bojovalo o titul a bylo dvakrát ve finále Ligy mistrů, Griezmann zažil číselně životní ročník a byl nejlepším hráčem La Ligy. Skvěle je na tom i letos, a to i přes to, že Atlético alespoň v lize často ztrácí a aktuálně by šlo jen do Evropské ligy. 11 gólů a 6 asistencí je ale stejně skvělé číslo. V posledních 4 zápasech však chyběl, pak odehrál 105 minut s Interem a druhý poločas s Barcelonou. Bylo na něm vidět, že stále není úplně fit, a obavy tak měl i kouč Deschamps.

Nepostradatelný

A to oprávněné. Ačkoliv byl Griezmann samozřejmě v nominaci, do přátelských zápasů s Německem a Chile nezasáhne. Francii to zřejmě nějak zásadně vadit nebude. Jsou to přátelské duely a nominace je extrémně nabitá. Ale Griezmann přetrhne šňůru 84 zápasů francouzské reprezentace v řadě, do kterých nastoupil. To je šílená statistika, která jen dokazuje, jak moc si Didier Deschamps Antoina Griezmanna cení. Odehrál od roku 2017 všechna utkání, včetně dvou finále mistrovství světa. No kdo to může říct? Alespoň bude mít čas se zotavit pro nadcházející duely Atlética Madrid.

Antoine Griezmann

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články