Zpět na » Ostatní » Vítěz italské Serie A se otevřel světu: Deprese mě dohnala k alkoholu a drogám a život mi klouže z rukou, prozradil Dani Osvaldo

Vítěz italské Serie A se otevřel světu: Deprese mě dohnala k alkoholu a drogám a život mi klouže z rukou, prozradil Dani Osvaldo

Vítěz italské Serie A se otevřel světu:  Deprese mě dohnala k alkoholu a drogám a život mi klouže z rukou, prozradil Dani Osvaldo © iconsport.photo - Osvaldo v reprezentaci

0

Líbilo se

17.03. - VIDEO Bývalá fotbalová hvězda David Osvaldo, nedávno veřejně sdělil své osobní trápení s drogami a alkoholem. Italský fotbalista, známý ze svých dob v Southamptonu a AS Řím, prozradil, že bojuje s depresí, která ho zavedla do zamotaného kruhu.

Osvaldo, který se připojil k Southamptonu v roce 2013 za rekordní poplatek ve výši 13 milionů liber, zažil na jižním pobřeží Anglie turbulentní období. Jeho působení ve dresu Southamptonu bylo poznamenáno kontroverzemi a slabšími výkony než se očekávalo. Po těžkých časech na hřišti a mimo něj byl nakonec Osvaldův kontrakt s klubem ukončen v roce 2015.

Po opuštění Southamptonu se Osvaldo přesunul do dalších klubů, jak v Evropě, tak v Latinské Americe. Přestože na hřišti občas svítil, v jeho osobním životě se stíny duševních zdravotních obtíží stále prohlubovaly. Osvaldo vyhrál titul Serie A, když hostoval v Juventusu v roce 2014. Nejprve se prosadil v klubech Fiorentina, Bologna a Espanyol, než zamířil do AS Řím a Southamptonu. Po ukončení kariéry se připojil k přátelům v argentinské rockové kapele Barrio Viejo.

Otevřená zpověď

Zároveň Osvaldo popisuje, jak jeho boj ovlivňuje jeho vztahy a každodenní život. "Z vzteku se nakonec sám níčím a to ovlivňuje i lidi kolem mě. Často je těžké dostat se z této situace a izoluji se od lidí, které moc miluji. Pro mě je velmi těžké jít dál," přiznává. Jeho slova vykreslují obraz muže, který se pohybuje v temné a nehostinné krajině své duše. "Žiji prakticky sám, uzamčený doma. Nikam nechodím, nedělám nic produktivního se svým životem a někdy ani nemám chuť vstát z postele," svěřuje se. Jeho slova zaznívají jako výkřik zoufalství, který je obtížné ignorovat.

"Někdy ani nemám chuť se osprchovat. Upadl jsem do velmi ošklivých závislostí, které jen zvětšují moji depresi," sděluje. Jeho slova evokují obraz samotáře, který se uzavřel do sebe a odmítá přijímat lásku a podporu, která mu může být nabídnuta.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články