Zpět na » Ostatní » Nový trenér, nová nominace. Do repre míří Chorý, Gabriel a Hranáč

Nový trenér, nová nominace. Do repre míří Chorý, Gabriel a Hranáč

Nový trenér, nová nominace. Do repre míří Chorý, Gabriel a Hranáč © iconsport - Ivan Hašek učinil svou první nominaci České reprezentace

0

Líbilo se

15.03. - NEPŘEHLÉDNĚTE Všichni již ví, že Česká fotbalová reprezentace před nadcházejícím Mistrovství Evropy vyměnila trenéra. Jaroslava Šilhavého vystřídal Ivan Hašek. Ten převzal tým na začátku ledna a nyní ho čeká první zkouška. V přípravných zápasech narazíme na Norsko, zemi jedno z nejnebezpečnějších útočníků na světě Erlinga Haalanda, a Arménii.

Do nominace se podívá hned pět nových tváří. Jedná se o brankáře Vítězslava Jaroše, obránce Adama Gabriela, Robina Hranáče a Tomáše Vlčka a záložníka Pavla Šulce. K tomu ještě jedou na sraz i Matěj Jurásek a Matěj Kovář, kteří už sice figurovali ve výběru reprezentace, ale ještě nemají na svém kontě ani jednu odehranou minutu. „V nominaci je dost nových hráčů, je to i s výhledem do budoucna, nejen na nadcházející dva zápasy. Zohlednil jsem i to, že se bude brzy hrát kvalifikace mistrovství světa a postup je jeden z našich cílů,“ řekl Hašek.

Úkoly pro nového trenéra reprezentace. Čeká ho jedna zásadní věc, říká  expert - Sport.cz

Do reprezentace se naopak minimálně na tyto zápasy nepodívá trojice provinilých hráčů z Belmonda. Nejprve to vypadalo, že Hašek Coufala, Brabce a Kuchtu s sebou vezme, nakonec se ale rozhodl jinak. „O trojici z Belmonda jsem se rozhodoval těžko. Když jsem s kluky mluvil osobně, omlouvali se a káli se. Dlouho jsem myslel, že tu budou, ale rozhodnutí jsem změnil. Vyhodnotil jsem si, že to takhle bude prospěšnější pro tým. Oznámil jsem jim to ráno a chápali to. Vědí, že to není na základě výkonnosti. Do budoucna dveře zavřené nemají a věřím, že se o příští nominaci poperou,“ prohlásil trenér.

Do reprezentace se naopak vrací velká opora Patrik Schick. Ten kvůli dlouhému zranění za Česko nehrál od září roku 2022. Teď je ale zpět, za Bayer Leverkusen sází jeden gól za druhým a my doufáme, že mu zdraví vydrží.

Nikolas Kočica /

Nejnovější články