Zpět na » Ostatní » Proč si fotbalisté dělají díry do štulpen?

Proč si fotbalisté dělají díry do štulpen?

Proč si fotbalisté dělají díry do štulpen? © twitter.com - díry ve štulpnách pro lepší výkon

4

Líbilo se

27.02. - Pokud jste někdy pozorně sledovali fotbalový zápas, možná vám neuniklo, že někteří hráči mají v jejich ponožkách díry. Proč to dělají? Je to pro větší pohodlí nebo snad štěstí? Odpověď spočívá v jednoduchém triku, který může mít velký dopad na výkon hráčů.

Fotbalisté se často uchylují k jednomu drobnému triku, který by mohl zlepšit jejich výkon na hřišti - dělají díry do svých ponožek. Proč? Jednoduše proto, že to pomáhá snížit tlak na lýtkové svaly, které jsou často omezeny těsným střihem ponožek.

Pro hráče s vyvinutými svaly mohou být ponožky obzvláště omezující, což způsobuje obtíže s krevním oběhem a dýcháním. Proto se fotbalisté často uchylují k řezání dírek do svých ponožek, aby tento problém odstranili a zlepšili tak svou hru. Pokud tedy výřezy v ponožkách mohou pomoci předcházet křečím, určitě toho využijí. A není to jenom o efektivitě - pro některé hráče, jako je Jack Grealish může být nošení ponožek nízko také záležitostí pověrčivosti.

I když to může být drobná změna, může to mít velký dopad na výkon hráčů. Proto není divu, že stále více fotbalistů zvolilo tento trik, který může být rozdílem mezi vítězstvím a porážkou.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články