Zpět na » Ostatní » AFCON 2024: Domácí Pobřeží slonoviny slaví svůj historicky třetí triumf

AFCON 2024: Domácí Pobřeží slonoviny slaví svůj historicky třetí triumf

AFCON 2024: Domácí Pobřeží slonoviny slaví svůj historicky třetí triumf © iconsport.photo - Pobřeží Slonoviny je zlaté

0

Líbilo se

11.02. - REVIEW AFCON máme za sebou, už známe vítěze. Nejdále se probojovala Nigérie a také domácí Pobřeží Slonoviny, a to poprvé jako pořadatel po 18 letech. Toužilo po úspěchu, který by se rozhodně nerodil snadno. Během turnaje totiž Sloni museli vyměnit trenéra. Byla to skvělá volba. Emers Fae dokázal své hráče dovést až k finálové výhře nad Nigérií. Africe zase jednou vládnou Sloni.

Pobřeží Slonoviny - Nigérie 2:1

Branky: 62. Kessié, 81. Haller, 38. Trost-Ekong

Pobřeží Slonoviny: Y. Fofana - Aurier (70. Singo), Kossounou, Ndicka, Konan - Kessié, Seri (90+3. Amani), S. Fofana (88. Sangaré) - Gradel (70. Diakité), Haller (88. Krasso), Adingra

Nigérie: Nwabili - Aina, Ajayi, Trost-Ekong, Bassey, Zaidu (86. Aribo) - Onyeka (86. Moffi), Iwobi (79. Yusuf)- Chukwueze (56. Simon), Osimhen, Lookman (79. Iheanacho)

V prvních 20 minutách měli domácí Sloni jednoznačně navrch. Dostávali se k zajímavým standardním situacím a hodně vidět byl veterán Max Gradel. Když k němu po jednom rohovém kopu propadl balón blízko branky, neměl jinou možnost, než vystřihnout nůžky, které ale bohužel šly jen do boční sítě. Dobrou a tvrdou střelou se prezentoval i Adingra, ale Nwabili si poradil. Naopak tak přišla standardní situace na druhé straně, souboj kapitánů a hlavička Nigerijce Trosta-Ekonga přes Auriera, jenž otevřela skóre.

Byla to ale prakticky jediná šance Nigérie po dobu dobrých 85 minut. Jinak mělo hru ve svých rukou Pobřeží Slonoviny. Hrálo výborně, dokázalo rozbíjet nigerijskou obranu a zásluhou Kessiého hlavičky z rohového kopu se podařilo srovnat. Hrdinou se nakonec stal Sebastien Haller. Vystřelil postup do finále, nyní vystrčil nohu přes Nigerijce Trosta-Ekonga a překonal Nwabiliho. 60 tisíc fanoušků v euforii. Nigérie měla asi 5minutovou pasáž, během níž hrozila, ale srovnat už nedokázala. Pobřeží Slonoviny je tak oficiálně vítězem domácího AFCONU. Naprosto zaslouženě.

Muž zápasu: Simon Adingra

Sebastien Haller

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články