Zpět na » Ostatní » Los Ligy národů: Češi se opět utkají s Albánií. Dále narazí na Gruzii a Ukrajinu

Los Ligy národů: Češi se opět utkají s Albánií. Dále narazí na Gruzii a Ukrajinu

Los Ligy národů: Češi se opět utkají s Albánií. Dále narazí na Gruzii a Ukrajinu © iconsport.photo - Reprezentaci čeká těžká skupina

0

Líbilo se

08.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE Co si budeme nalhávat, při losu naší skupiny Ligy národů jsme si představovali asi trochu věhlasnější a atraktivnější soupeře. Místo toho jsme dostali velmi nepříjemné reprezentace, které ale fanoušky na stadion úpřimně asi nedotáhnou. Utkáme se totiž s Ukrajinou, Gruzií a Albánií. Velké šance na postup? No zas tak rychle bych asi nepředbíhal.

V poslední edici Ligy árodů jsme asi zjistili, že elitní skupina, kde jsme se střetli se Španělskem, Portugalskem a Švýcarskem, není nic pro nás. Udržet jsme se nedokázali, ale fanoušci měli možnost vidět naživo jména jako Ronaldo, Cancelo, Rodri nebo Xhaka. To je sice pěkné, ale bez výsledků se v této skupině neudržíte. Netrpělivě jsme tak čekali na los další edice, ve kterém jsme se v pro fanoušky ideálním scénáři mohli utkat třeba s Norskem nebo Tureckem. Místo toho však přichází zklamání. Atraktivní to není, a lehké už vůbec ne.

Když už jsme nedostali mužstva, jejichž příjezd bude plnit novinové titulky, alespoň bychom chtěli jednoduchá mužstva typu Finsko nebo Island. Ale to se nestalo. Naším největším soupeřem o postup do eltiní skupiny by měla být Ukrajina. Ty zápasy zřejmě budou mít pěkný náboj a slibují dobrý fotbal. Ukrajina dokázala hrát vyrovnanou partii s Anglií i Německem, táhne jí nová nastupující generace. Ale přímo říct, že právě ona, nebo náš národní tým bude favoritem, to moc nejde. Naším dalším soupeřem bude stará známá Albánie.

S tou jsme se utkali dvakrát v kvalifikaci na Euro a úspěchem to neskončilo. Venkovní prohraný zápas zřejmě definitivně zlomil vaz trenéru Šilhavému. Albánie vyhrála kvalifikační skupinu a nic lehkého nás nečeká. No a skupinu uzavírá Gruzie. Ještě před pár lety bychom si řekli, že lehký soupeř. Jenomže mezitím vyrostla Gruzii fantastická generace tažená Kvaratskheliou. Rozhodně to není jediné jméno v týmu. Kdo sledoval Euro U21, moc dobře ví, jaké problémy s Gruzijci můžeme mít. Extrémně vyrovnaná a otevřená skupina.

Khvicha Kvaratskhelia

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články