Zpět na » Ostatní » Nový kouč fotbalové reprezentace ze zahraničí? Nejspíše utopický scénář

Nový kouč fotbalové reprezentace ze zahraničí? Nejspíše utopický scénář

Nový kouč fotbalové reprezentace ze zahraničí? Nejspíše utopický scénář © iconsport.photo - Čeští fotbalisté v utkání s Polskem

0

Líbilo se

10.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Po konci kvalifikace na EURO 2024, která nakonec skončila kýženým výsledkem, se rozvířila debata o akvizici nového trenéra fotbalového národního týmu. Je na místě si položit otázku, zda by nebyl přínosem zahraniční lodivod? V nejbližších dnech by mělo být oznámeno jméno, jež převezme vedení národního týmu.

Ronen Ginzburg, Kari Jalonen, Egil Gjelland a mnozí další, ti všichni se podíleli na vedení reprezentačních výběrů v nejrůznějších sportovních odvětvích. U kormidla však aktuálně působí již pouze poslední jmenovaný. Největšími úspěchy se může pyšnit Ginzburg, jenž s českými basketbalisty slavil několik pozoruhodných výsledků: 7. místo na ME, 6. místo na MS a 9. příčka na OH v Tokiu. Příznačné je, že izraelský rodák dal svému nástupci výstižnou radu - pochopit českou mentalitu.

Právě poslední bod je možná kamenem úrazu. Vzpomeňme na Jalonena, který proslul svými umírněnými vyjádřeními směrem k médiím a určitě se nedalo očekávat, že v kabině bude působit odlišným dojmem. Přestože se finskému kouči povedlo po dlouhých letech získat cenný bronz na MS, po nezdaru o rok později se musel za zvláštních okolností pakovat. I tak ale představoval jistou výjimku - nepocházel z tuzemska.

V případě fotbalu se podobného řešení reprezentace v novodobé historii nedočkala. Nicméně není právě teď ten správný čas? Jindřich Trpišovský má rozdělanou práci ve Slavii, Zdeněk Zeman se šance nikdy nedočkal a hlavními favority tak jsou Ivan Hašek a Martin Svědík. Oba zaslouží úctu, nicméně stále by zde mohl panovat dojem jisté personální krize. Ideální moment na to se poohlédnout po někom zvenčí.

„Nemůžu to úplně vyloučit, ale považuju to za okrajovou možnost. Tuhle záležitost jsme taky diskutovali, a jak jsem říkal, že ve fotbale je všechno možné, tak nikdy neříkej nikdy...,“ vyjádřil se k možné zahraniční akvizici pro iSport.cz předseda FAČR Petr Fousek. Čerstvý vítr ze zahraničí tak s největší pravděpodobností vyšumí do prázdna.

Dominik Pánek /

Nejnovější články