Zpět na » Ostatní » EURO 2024: Revoluční technologie v míči bude pomáhat rozhodčím

EURO 2024: Revoluční technologie v míči bude pomáhat rozhodčím

EURO 2024: Revoluční technologie v míči bude pomáhat rozhodčím © iconsport.photo - oficiální míč pro euro

1

Líbilo se

06.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Nový zápasový míč od Adidasu s integrovaným mikročipem slibuje revoluční změny, které přinesou přesná rozhodnutí při sporných momentech, posouvající fotbalový zážitek na novou úroveň. Mikročip jakožto pomocník.

Oficiální zápasový míč pro Euro 2024 prý obsahuje mikročip, který má detekovat ruce při hraní gólů a ofsajdů. Během posledních několika sezón se ruce a ofsajdy staly dvěma největšími tématy diskuse ve sportu.

Před nadcházejícím letním turnajem v Německu se objevily zprávy, že míč od značky Adidas bude obsahovat novou technologii. Podle The Times, který uvedl: "Mikročip bude pracovat v kombinaci s technologií sledování končetin, která umožňuje v reálném čase vytvářet 3D vizuální reprezentace skeletů hráčů.

"Tyto zařízení umožňují videoasistentním rozhodčím vytvářet počítačový obraz, který přesně zobrazuje, kam míč tělo zasáhl. Mikročip uvnitř zápasového míče Adidas také umožňuje technologii určit přesný čas, kdy byl míč kopnut, což spolu s kamery sledující končetiny poskytuje ultra-přesné rozhodnutí o ofsajdech."

Jak reagovala UEFA?

Zpráva také uvedla, že úředníci, kteří novou technologii viděli v akci, byli ohromeni úrovní přesnosti. Dosud byl v soutěžích UEFA používán poloautomatický systém pro stanovení rozhodnutí o ofsajdech, přičemž hlavní rozhodčí Roberto Rosetti tvrdil, že systém více než zdvojnásobil rychlost, s jakou se posuzují rozhodnutí o ofsajdech. Minulý týden potvrdil předseda výboru pro rozhodčí FIFA Pierluigi Collina, že na letošním Klubovém mistrovství světa v Saúdské Arábii budou FIFA turnaje používat nový poloautomatický systém pro ofsajdy.

Petr Magasanik / goal.com

Nejnovější články