Zpět na » Ostatní » Euro 2024: Kdy proběhne los základních skupin?

Euro 2024: Kdy proběhne los základních skupin?

Euro 2024: Kdy proběhne los základních skupin? © iconsport.photo - Brzy se dozvíme naše soupeře na Euro 2024

1

Líbilo se

21.11. - Kvalifikaci na Euro jsme úspěšně, ačkoliv s problémy zvládli. Nyní už nás čeká jen los a v létě vzhůru do Německa. Mezitím samozřejmě i nějaké přátelské duely, jenž budou sloužit jako generálka před skutečně složitými duely. A kdy se vůbec dozvíme komu můžeme na mistrovství Evropy čelit, jakým způsobem se bude losovat, a tak dále?

Kvalifikaci jsme sice začali skvělým duelem doma proti Polsku, ale nakonec kvalifikace zas tak pohodová nebyla, za což mohly i neuspokojivé výsledky s Albánií a zaváhání v Moldavsku. Tato kvalifikace se stala osudnou pro kouče Jaroslava Šilhavého, jenž se právě po včerejší postupové bitvě s Moldavskem sám rozhodl skončit. FAČR tedy bude muset rozhodnout o tom, kdo tým na letním turnaji vůbec povede. Mluví se o jménech jako Svědík nebo dokonce Papszun, kouč, jenž stojí za úspěchem polského Rakowa. To se ještě dozvíme.

Los základních skupin na Euro proběhne v sobotu 2. prosince od 18:00 středoevropského času. Los proběhne v budově filharmonie v německém Hamburgu, který je jedním z 10 pořadatelských měst tohoto turnaje. Týmy budou rozmístěny do 4 košů, jak to známe i z evropských pohárů. Týmy budou rozřazeny podle jejich umístění v kvalifikační skupině což znamená, že máme větší šance narazit na silnější soupeře díky tomu, že jsme do čela pustili Albánii o skóre, i vzájemné zápasy. A na koho tak vůbec můžeme narazit?

Kromě nás a Albánie se již kvalifikovalo Rakousko, Belgie, Dánsko, Anglie, Francie, Maďarsko, Itálie, Nizozemsko, Portugalsko, Rumunsko, Skotsko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švýcarsko a Turecko. Jistou účast má samozřejmě i Německo. Zbylá místa, konkrétně jsou 3, zaberou týmy v březnu, kdy se utkají v play-off. Rozhodne se tedy mezi celkem 12 týmy. Bude se hrát 6 semifinálových duelů a 3 finálové. Kluby tak obsadí již nalosovaná místa v základních skupinách. Los můžete sledovat zadarmo v aplikaci UEFA.

Tomáš Souček

David Suchý / uefa.com

Nejnovější články