Zpět na » Ostatní » Revoluční změna v ofsajdovém pravidle? Tzv. Wengerovo pravidlo leží na stole. O co se jedná?

Revoluční změna v ofsajdovém pravidle? Tzv. Wengerovo pravidlo leží na stole. O co se jedná?

Revoluční změna v ofsajdovém pravidle? Tzv. Wengerovo pravidlo leží na stole. O co se jedná? © iconsport.photo - Wenger vysvětluje nový návrh

3

Líbilo se

21.11. - Návrh Arsena Wengera může změnit hlavní pravidlo mimo hru pro příští sezónu, rozhodne IFAB Fotbaloví zákonodárci IFAB pravděpodobně zváží významnou změnu pravidla mimo hru pro příští sezónu na základě doporučení bývalého manažera Arsenalu Arsena Wengera.

Bývalý manažer Arsenalu, Arsene Wenger, předkládá odvážný návrh, který by mohl výrazně změnit pravidla mimo hru v Premier League. Podle informací z Marcy, španělského zpravodajského portálu, by Mezinárodní fotbalová asociace IFAB mohla zvážit Wengerův návrh, který by zásadně upravil, jak se hodnotí hráči v ofsajdu.

Současné pravidlo, které určuje, že hráč je v ofsajdu, pokud je jakákoli část těla, kterou lze vstřelit gól (hlava, část paže, noha) blíže brance než míč a druhý poslední obránce, by mohlo projít výraznou změnou. Wenger prosazuje, aby hráč byl považován za v ofsajdu, pouze pokud jeho celkové tělo předběhne posledního obránce, což by mohlo eliminovat některé kontroverzní situace.

Další klíčový bod Wengerova návrhu spočívá v jasné specifikaci pravidla, které by uvedlo, že pokud je pouze malá část útočníkova těla mimo hru, hráč by neměl být považován za v ofsajdu. To by mohlo přinést úlevu pro fanoušky, kteří se frustrují nad detailními kontrolami VAR při posuzování nejtěsnějších ofsajdových situací.

Navzdory potenciálním výhodám tohoto návrhu by však taková změna mohla zavést subjektivitu do rozhodovacího procesu, což by mohlo vést k dalším kontroverzím týkajícím se používání VAR. Spekuluje se, že pokud by byla tato změna schválena, byla by implementována od sezóny 2024/25. Fotbalový svět tak může stát před revolučním posunem v pravidlech, které formují jednu z nejprestižnějších lig na světě.

Návrh dle Wengera

Petr Magasanik / goal.com

Nejnovější články