Zpět na » Ostatní » Kai Havertz jako obránce? Podle trenéra Nagelsmanna bude z obrany oporou Německa na Euru

Kai Havertz jako obránce? Podle trenéra Nagelsmanna bude z obrany oporou Německa na Euru

Kai Havertz jako obránce? Podle trenéra Nagelsmanna bude z obrany oporou Německa na Euru © iconsport.photo - Kai Havertz

0

Líbilo se

19.11. - Kai Havertz se zatím v Arsenalu kdovíjak nechytil. V reprezentačním dresu se mu ale vždy dařilo, a to i střelecky. Julian Nagelsmann s Havertzem ale v posledním zápase s Tureckem hodně experimentoval a ukázal Mikelu Artetovi, co s vytáhlým záložníkem jde dělat. Kai Havertz totiž nastoupil na levém kraji obrany a podal hodně solidní výkon.

Kai Havertz je odchovancem Bayeru Leverkusen. Od 17 pravidelně nastupoval v základní sestavě a vypracoval se do role největší hvězdy týmu, stále ještě jako teenager. Čísla měl taktéž skvělá. Patřil mezi nejlepší hráče Bundesligy. Pro svůj kariérní posun si vybral Chelsea. Londýnský klub za něj zaplatil 80 milionů eur. Svým gólem sice rozhodl o triumfu v Lize mistrů, ale celkově tenhle přestup za povedený považovat nemůžeme. Asi není divu, že Mauricio Pochettino s ním nepočítal a za 75 milionů eur ho za velkého povyku poslal do Arsenalu.

Většina fanoušků The Gunners z tohoto přestupu nadšená nebyla. Ano, Kai Havertz je fantastický fotbalista, ale v Chelsea se nedokázal dostat na úroveň, na které byl v Leverkusenu ani za 3 sezóny, ačkoliv to nebyl vyloženě propadák. Ke skepsi pomáhala i skutečně obrovská přestupová částka. Zatím se Havertz v Arsenalu nezabydlel. V lize dal 1 gól, na 1 další přihrál. Hledá si své místo. Nastupuje většinou ve středu zálohu, o hodně níže než byl zvyklý z Chelsea i reprezentace. Své si odehraje, ale není tou hvězdou, jakou byl.

V německém nároďáku je to jiná písnička. Doposud odehrál 40 zápasů, ve kterých dal 13 gólů a většinou patří mezi největší tahouny. Přátelské utkání s Tureckem ale Julian Nagelsmann využil k zajímavému experimentu. Kai Havertz totiž naskočil jakožto levý obránce. Na této pozici hrál poprvé v kariéře, ale nevedl si zle a Nagelsmann ho po zápase vychvaloval. Odehrál tu plných 90 minut a dal 1 z německých gólů. Zároveň to ale byl on, po jehož faulu byla nařízena penalta, která znamenala tureckou výhru. Každopádně ukázal, že Mikel Arteta ho může použít i úplně jinde, než by třeba čekal.

Nevidím to jako nějaký velký risk. Je to ale pro něj opravdu obrovská šance, jak by mohl být pro Německo klíčovou postavou na Euru. Kai řekl, že to chce hrát, chtěl to zkusit. Nebál se. Poprvé v životě hrál na takhle neznámé pozici. Vedl si extrémně dobře," řekl po zápase německý trenér Julian Nagelsmann.

Kai Havertz

David Suchý / talksport.com

Nejnovější články