Zpět na » Ostatní » Saudská Arábie láká rozhodčí z Premier League. Internet se nad tím dobře baví

Saudská Arábie láká rozhodčí z Premier League. Internet se nad tím dobře baví

Saudská Arábie láká rozhodčí z Premier League. Internet se nad tím dobře baví © iconsport.photo - Michael Oliver

0

Líbilo se

01.10. - NEPŘEHLÉDNĚTE Cristiano Ronaldo, Neymar, Ruben Neves, Karim Benzema nebo N´golo Kanté. Takové hvězdy dokázala zlákat Saudská Arábie. Méně úspěšná už byla co se týče trenérů, ale nyní se chce zaměřit na to, aby měli zápasy tamní ligy špičkové rozhodčí. Proto se zástupci ligy dali do řeči s několika sudími z Premier League, kteří by se mohli od příští sezóny stát oficiálními rozhodčími Saudi Pro League.

Jedna věc je, pokud do své soutěže hodláte přivést hráčské hvězdy a daří se vám to. Ruku na srdce, kdo by po přesunu Cristiana Ronalda čekal, že už během pouhého půl roku uvidíme ve stejné soutěži třeba Neymara, Malcoma, Rubena Nevese nebo vycházející hvězdu v podobě Gabriho Veigy. Saudská Arábie udělala obrovský krok kupředu, ať se nám to líbí nebo ne. Druhou věcí je to, jak budou saudské kluby konkurenceschopné v porovnání třeba s evropskými celky, nebo týmy z jiných zemí. Tam je to zatím výrazně za očekáváním.

Druhou věcí je ale snaha představitelů Saudi Pro League přetáhnout k sobě i největší rozhodcovská jména fotbalového světa, aby udělala v lize pořádek. Samozřejmě i v těchto oblastech je potřeba zlepšení, o tom není pochyb. Konkrétně si Saudská Arábie vybrala sudí z Premier League. Hned s několika je údajně v kontaktu a mezi nimi má být i opravdu velké jméno, jakým je Michael Oliver. Vzhledem k tomu, že průměrní rozhodčí v Premier League vydělají okolo 70 tisíc liber ročně, tohle pro ně může být skutečně životní šance. Každopádně internet se nad touto touhou Saudů dobře baví.

„Představte si, že máte všechny peníze světa a pomyslíte si: Jo, chci Michaela Olivera a Anthonyho Taylora,"

„Konečně nějaké dobré zprávy ze Saudské Arábie. Respekt!,"

„Klidně je osobně odvezu na Heathrow a zaplatím jim letenky do Saudské Arábie, pokud to bude třeba,"

I takové komentáře se na sociálních sítích najdou.

Michael Oliver už jeden zápas v Arábii pískal

David Suchý / telegraph.co.uk

Noviny
Nejnovější články