Zpět na » Ostatní » Posun v tzv. polibkové kauze? Luis Rubiales a jeho otec jsou obviněni z nátlaku na španělského tiskového mluvčího

Posun v tzv. polibkové kauze? Luis Rubiales a jeho otec jsou obviněni z nátlaku na španělského tiskového mluvčího

Posun v tzv. polibkové kauze? Luis Rubiales a jeho otec jsou obviněni z nátlaku na španělského tiskového mluvčího © iconsport.photo - polibek smrti

0

Líbilo se

20.09. - BULVÁRNÍK Do polibkové kauzy, která hýbe celým fotbalovým světem je údajně zapojen i otec bývalého šéfa španělské FA.Luis Rubiales údajně vyvíjel nátlak na tiskového mluvčího Španělské fotbalové federace (RFEF), aby řekl, že Jenni Hermoso schválila prohlášení, která ho očišťují.

Podle deníku El Confidencial vyvíjeli Rubiales a jeho otec nátlak na vedoucího tiskového oddělení španělského ženského týmu, aby písemně uvedl, že Hermoso dal souhlas k vydání prohlášení, které tuto kontroverzi odmítlo. Toto svědectví Patricie Perezové, která je vedoucí oddělení komunikace, údajně využilo oddělení pro bezúhonnost RFEF, aby vydalo příznivé rozhodnutí pro Rubialese, který nejprve odolával tlaku, aby odstoupil ze své funkce.

Perez byla předvolán na schůzku s Rubialesem, jeho otcem a dalšími členy RFEF a jejího oddělení pro bezúhonnost. Ta údajně uvedla, že jelikož se tisk na polibek ptal, bylo oddělením komunikace navrženo vydat k němu několik prohlášení. Hermosová však po finále v živém vysílání na Instagramu uvedla, že se jí Rubialesovo jednání nelíbilo, a později to ve svém prohlášení upřesnila: "Cítím se povinna oznámit, že slova pana Rubialese vysvětlující tento nešťastný incident jsou kategoricky nepravdivá a jsou součástí manipulativní kultury, kterou sám vytvořil. Polibek nikdy nebyl dobrovolný."

Znovu se obořila na RFEF a nového trenéra Montseho Tomeho za to, že ji chrání, když tuto hvězdu tento měsíc nepovolali do národního týmu. Třiatřicetiletá hráčka k tomu řekla: "Před čím mě chrání? A před kým? Hráči jsou přesvědčeni, že jde o další strategii rozdělování a manipulace s cílem zastrašit nás a vyhrožovat nám právními důsledky a ekonomickými sankcemi. Je to další nezvratný důkaz, který ukazuje, že ani dnes se nic nezměnilo."

Sportovní správní soud (TAD) ve Španělsku rozhodl, že polibek byl závažným přestupkem, ale ne velmi závažným což znamená, že nemohl být donucen opustit svou funkci prezidenta, i když brzy rezignoval. Tím však případ nekončí, protože španělští prokurátoři na něj podali žalobu za sexuální útok a nátlak. Soudce mu nařídil, aby se od Hermose držel nejméně 200 metrů.

petr magasanik / goal.com

Nejnovější články