Zpět na » Ostatní » Kevina De Bruyneho po finále Ligy mistrů kontaktovaly kluby ze Saudské Arábie

Kevina De Bruyneho po finále Ligy mistrů kontaktovaly kluby ze Saudské Arábie

Kevina De Bruyneho po finále Ligy mistrů kontaktovaly kluby ze Saudské Arábie © iconsport.photo - Kevin De Bruyne

1

11.09. - Na finále Ligy mistrů vzpomíná Kevin De Bruyne se smíšenými pocity. Jeho tým tuto prestižní trofej sice vyhrál, ale přivodil si zranění, díky kterému ho nedohrál, přišel o přípravu a s úvodem sezóny připsělo k dalšímu zranění, které ho vyřadí ze hry na několik měsíců. Pozlacený kapesník ale belgickému záložníkovi po finále podaly kluby ze Saudské Arábie. On však odmítl.

Kevin De Bruyne už je nyní jedním z nejlepších záložníků, jací kdy chodili po fotbalovém hřišti. Odchovanec Genku, který se přes neúspěšné angažmá v Chelsea a Brémy dostal až do Wolfsburgu. Za Vlky dokázal ve své jediné celé sezóně dát 10 gólů a 20 asistencí a vysloužil si přestup do Manchesteru City. Psal se rok 2015, když KDB poprvé vykročil na trávník Etihad Stadium. Stal se klíčovou oporou a jedním z nejlepších hráčů historie Premier League. Více asistencí už má na kontě pouze Cesc Fabregas a Ryan Giggs. Na jejich překonání ale ještě bude mít belgický záložník čas. Premier League už vyhrál 5x a vloni vyhrál i Ligu mistrů. Za celkem 358 zápasů dal za Cityzens 96 gólů a 153 asistencí.

Je klíčovou postavou pro celý tým. Jeho absence je na hře Manchesteru City ohromně znát. I proto se Pep Guardiola hodně vyděsil, když musel De Bruyneho střídat ještě v průběhu prvního poločasu onoho vítězného finále Ligy mistrů s Interem Milán. Belgický středopolař pak přišel o letní přípravu a zranil se znovu. Chybět bude několik měsíců. Vše to začalo právě nocí v Istanbulu, ze kterého si Manchester City odvezl svou třetí velkou trofej sezóny, kterou dokonal historický treble a podepsal nejlepší sezónu klubové historie.

Po finále měl možnost se s klubem rozloučit na absolutním vrcholu. Místo vedle Davida Silvy a Sergia Agüera jako nejlepší hráč klubových dějin už má jisté a vyhrál všechno. Proto šanci cítilo hned několik klubů ze Saudské Arábie, které De Bruyneho napřímo kontaktovaly. Jenomže i přes královské podmínky byla odpověď jasné NE. Byl by to největší přestup do Saudské Arábie, co se sportovní stránky týče. Ronaldo je za zenitem, Neymar neodehraje 10 zápasů v kuse, Benzema ačkoliv vítěz Zlatého míče také klesá. To De Bruyne je na svém vrcholu. A to posledních 7 let.