Zpět na » Ostatní » Davinson Sánchez, Tanguy Ndombelé a Nicolas Pépé míří do Turecka

Davinson Sánchez, Tanguy Ndombelé a Nicolas Pépé míří do Turecka

Davinson Sánchez, Tanguy Ndombelé a Nicolas Pépé míří do Turecka © iconsport.photo - Davinson Sánchez je blízko přestupu do Galatasaray

0

Líbilo se

04.09. - Zatímco v top evropských soutěžích je přestupové okno uzavřeno, v Turecku je ještě před uzávěrkou a tamní největší kluby, které toto léto masivně posilovaly se ještě snaží o pořádné vyztužení kádru a lovit budou v Premier League. Zatmco Davinson Sánchez a Tanguy Ndombelé z Tottenhamu mají namířeno do Galatasaray, Nicolas Pépé z Arsenalu přestoupí do Besiktase.

Davinson Sánchez měl kariéru skvěle rozeběhnutou. Po příchodu z Kolumbie zářil v Ajaxu a podařil se mu také začátek po přestupu do Tottenhamu. Jenomže urostlý stoper se nedokázal prosadit natrvalo a v předešlých sezónách už byl celkem pravidelným zahřívačem lavičky a své šance zazářit většinou za pačesy zrovna nechytil. Bylo tak jasné, že toto léto odejde. Už byl takřka dohodnutý se Spartakem Moksva, jenomže přestup ztroskotal a tak by měl podepsat v Galatasaray. Ještě se ladí poslední detaily. Půjde o trvalý transfer.

To jeho kolega Tanguy Ndombelé by se měl stát hráčem tohoto veleúspěšného tureckého klubu pouze na hostování. Alespoň prozatím. Ndombelé zářil v Lyonu a v Tottenhamu se od něho očekávaly velké věci. Vždyť se stále jedná o nejdražšího hráče klubové historie. Jenomže si svou kariéru zničl sám. Byl nulový v trénincích, byl na tom katastrofálně fyzicky a nenastartoval se ani na hostováních v Lyonu a v Neapoli, ačkoliv z Itálie má mistrovský titul. Pokud je to opravdu o jeho vůli a ne o jeho schopnostech, nespraví to ani Turecko a rýsuje se tu další propadák.

To v Arsenalu byl svého času historicky nejdražší posilou Nicolas Pépé. Jenomže superstar z Lille se nedokázala prosadit a jedná se o prvotřídní flop. Vloni hostoval v Nice, kde by to nebylo úplně nejhorší, kdyby půl sezóny nepromarodil. Reprezentant Pobřeží slonoviny je stále hráčem Arsenalu a je jasné, že do top lig kvůli uzávěrce přestupů nezamíří. Chystá se ale přijmout nabídku Besiktase. Arsenal mu to chce celé ulehčit a během toho, co aktuálně podstupuje zdravotní prohlídku v Paříži, by chtěl zrušit jeho kontrakt a udělat z něj volného hráče.

Nicolas Pépé

David Suchý / goal.com

Nejnovější články