Zpět na » Ostatní » Nastupuje nová generace Lvíčat! Koho zařadil trenér Suchopárek do nominace?

Nastupuje nová generace Lvíčat! Koho zařadil trenér Suchopárek do nominace?

Nastupuje nová generace Lvíčat! Koho zařadil trenér Suchopárek do nominace? © slavia.cz - Matěj Jurásek by měl být jednou z hvězd

0

Líbilo se

29.08. - Euro U21 máme za sebou a to znamená jediné. Obměna generací v národním týmu. Hráči jako Matěj Kovář, Vasil Kušej nebo Filip Kaloč, kteří byli oporami v předešlém cyklu už nejsou způsobilí pro nominaci a tak jsou na řadě další naděje českého fotbalu. Jan Suchopárek pro přátelský zápas se Slovenskem a kvalifikační duel na Islandu nominoval spoustu nováčků.

Brankáři: Prakticky kompletní nové trio gólmanů budeme mít k dispozici pro nadcházející reprezentační sraz. Vyniká především Lukáš Horníček, který je dvojkou v portugalské Braze. Za její první tým odchytal 4 zápasy a podle Transfermarketu bude s hodnotou 2 miliony eur jedním z nejhodnotnějších hráčů našeho kádru. Záda by mu měl krýt kmenový gólman Slavie Matyáš Vágner, aktuálně reprezentující Vlašim a Adam Stejskal, který se toto léto rozhodl pro změnu destinace a ze Salzburgu zamířil do klubu WSG Tirol.

Obránci: Ačkoliv Robina Hranáče už v týmu neuvidíme, jeho kolega Martin Vitík tu alespoń prozatím stále ještě je. To on bude jednou z největších opor a lídrů Lvíčat do té doby, než se přesune natrvalo do reprezentačního áčka. Kolem něj se ale celá obrana kompletně vyměnila. Nyní bude mít k sobě spoluhráče ze Sparty Vydru, z Teplic Štěpána Chaloupka a z Liberce Filipa Prebsla. Na krajích budou operovat Albert Labík(Vlašim) a Denis Halinský (Pardubice) patřící Slavii a naopak Martin Suchomel (Mladá Boleslav) patřící Spartě.

Martin Vitík

Záloha: Z předešlé zálohy tu zůstala jen 3 jména. Důležitý je především Adam Karabec, který byl velkou hvězdou a oporou během minulé kvalifikace. Do hvězdné role by se měl dostat i Slávista Matěj Jurásek. Od něj se čekají velké věci. Tím třetím do party je Sparťan Kryštof Daněk. Velkou úlohu by tu mohl hrát i velký talent Lukáš Ambros, jenž už stihl debutovat za Wolfsburg v Bundeslize. Doplní ho teplické duo Křišťan a Tkáč, Boháč z Karviné, talentovaný křídelník Černák z Jablonce a kapitán sparťanského béčka Daniel Kaštánek.

Útok: Tady je skoro všechno při starém. Během minulého cyklu góly obstarávalo kromě Karabce útočné Duo Fila a Sejk. Oba dva jsou aktuálně ještě ve věku, kdy mohou nastoupit a trenér Suchopárek toho využije. Oba dva by měli být našimi oporami a jednou z největších zbraní. K nim se přidává 20letý Filip Vecheta ze Slovácka a také Christophe Kabongo. Odchovanec Sparty s konžksými kořeny patří belgickému Lommelu, ale hostuje na Slovensku v Podbrezové, kde se mu celkem vydařil vstup do sezóny.

Václav Sejk

David Suchý / fotbal.cz

Nejnovější články