Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale žen 2023: Španělsko po dramatickém závěru se Švédskem postupuje do finále

MS ve fotbale žen 2023: Španělsko po dramatickém závěru se Švédskem postupuje do finále

MS ve fotbale žen 2023: Španělsko po dramatickém závěru se Švédskem postupuje do finále © iconsport.com - Španělskou hrdinkou je Olga Carmona

0

Líbilo se

15.08. - REVIEW Na světovém šampionátu žen už zbyly pouze 4 týmy. Prvními semifinalisty, kteří zabojovali o možnost, aby se jim na krku houpala zlatá medaile, bylo Španělsko a Švédsko. Zápas byl jasně v režii Španělek, ale Švédkám se jednoznačně musí nechat síla a efektivita, která zápas dovedla až do senzačního závěru, ve kterém ale bohužel pro ně parádní trefou rozhodla Olga Carmona.

Švédsko - Španělsko 1:2

Branky: 88. Blomqvist, 81. Paralluelo, 89. Carmona

Od začátku měly zápas ve svých rukou Španělky. Hodně hrozily svou povedenou kombinační hrou. Nepříjemně pálila třeba kapitánka Olga Carmona. Španělky byly opravdu dominantní. Na druhé straně Švédky byly dlouho zklamáním. Byly pasivní, většinu půle bránily a šance žádné. Jedna velká přišla až na konci poločasu. Carmona ve vlastním vápně ztratila balón a ke střele se dostala Rolfo. Hrdinkou okamžiku byla španělská gólmanka Coll. Celkově to ale byla snad jediná gólová šance, jakou jsme v první půli viděli.

Hru ve druhé polovině hodně ožvila hrdinka zápasu s Nizozemskem, španělský diamant Salma Paralluelo. Šla přes ní prakticky každá šance. Byla i u šance Alby Redondo, která netrefila balón, Paralluelo vrátila do ohně, ale v gólové pozici, ačkoliv na zemi, Redondo netrefila bránu. V posledních dvou utkáních je útočnice Levante profesionální spalovačka gólovek. O již zmiňované Paralluelo to říct nejde. Odrazil se k ní centr Hermoso a využila to opravdu parádně half-volejem z otočky.

Jenomže přišel stejný moent jako v první půli. Jediná šance Švédska v poločase a gól střídající Rebecky Blomqvist. Kdo by ale čekal, že Španělky nedokáží reagovat, ten se spletl. Okamžitě přišel rohový kop a Olga Carmona, která parádní střelou o břevno z hranice vápna poslala v 90. minutě do vedení zpět Španělsko. A ačkoliv Švédsko hodně tlačilo a v závěru mu rozhodčí upřela rohový kop, tedy jeho největší zbraň, do finále postupuje Španělsko. Zaslouženě.

Salma Paralluelo

David Suchý / fifa.com

Nejnovější články