Zpět na » Ostatní » Roberto Firmino se uvedl v Saúdské Arábii hattrickem

Roberto Firmino se uvedl v Saúdské Arábii hattrickem

Roberto Firmino se uvedl v Saúdské Arábii hattrickem © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Roberto Firmino

1

Líbilo se

12.08. - VIDEO V Saúdské Arábii v pátek začala nejvyšší fotbalová soutěž, která bude díky řadě velkých jmen jistě ještě sledovanější. Fantastickým způsobem se v ní uvedl Roberto Firmino. Brazilský útočník po přesunu z Liverpoolu do Al-Ahlí hned v prvním kole proti týmu Al-Hazm vstřelil hattrick a měl lví podíl na výhře 3:1. Mezi jeho spoluhráče patří i Riyad Mahrez či Édouard Mendy.

Hned 8 cizinců nastoupilo v základní sestavě Al-Ahlí. Klub představil i největší hvězdy - Édouarda Mendyho z Chelsea, Riyada Mahreze z Manchesteru City, Roberta Firmina z Liverpoolu, Allana Saint-Maximina z Newcastlu či Francka Kessieho z Barcelony.

Al-Ahlí potvrdilo roli favorita, když zvítězilo 3:1. Už po 6 minutách se prosadil kapitán Roberto Firmino a hned o 4 minuty později přidal druhý gól po centru Riyada Mahreze.

Potí sice Al-Hazm snížil na 2:1, ale v 72. minutě definitivně rozhodl o třech bodech pro domácí Roberto Firmino, čímž dokonal hattrick. Zápas na stadionu sledovalo 24 006 diváků.

Al-Ahlí a Al-Hazm byly v minulé sezóně na prvních dvou místech druhé saúdské ligy a vybojovaly postup. Al-Ahlí bylo jedním ze čtyř týmů, které letos v létě převzal Fond veřejných investic, a silně doplnilo kádr, ale Al-Hazm nemá žádná zvučná jména.

O víkendu bude nejvyšší saúdskoarabská soutěž pokračovat. Prosadí se další hvězdy?

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / bbc.co.uk, fotbalportal.cz, youtube.com

Nejnovější články