Zpět na » Ostatní » Tvrdší střela než nejtvrdší střela? Penaltový kop Chloe Kellyové byl tvrdší, než nejtvrdší gól Premier League. Podívejte se video pumelice z nohy anglické fotbalistky

Tvrdší střela než nejtvrdší střela? Penaltový kop Chloe Kellyové byl tvrdší, než nejtvrdší gól Premier League. Podívejte se video pumelice z nohy anglické fotbalistky

Tvrdší střela než nejtvrdší střela? Penaltový kop Chloe Kellyové byl tvrdší, než nejtvrdší gól Premier League. Podívejte se video pumelice z nohy anglické fotbalistky © iconsport.photo - jedna z nejtvrdších střel, přišla od ženy

2

Líbilo se

10.08. - VIDEO V utkání na MS žen mezi Anglií a Nigerií došlo až na penaltyů. Trestný kop Chloe Kelly proměnila s přehledem. Dokonce měla i zvláštní, atypický rozeběh, ale její střela byla silnější než jakákoli střela v sezóně 22/23 Premier League.

Čísla potvrdila, že penalta Chloe Kellyové v zápase mistrovství světa žen proti Nigérii byla silnější než jakákoli střela v minulé sezoně Premier League.

Pětadvacetiletá útočnice Manchesteru City předvedla neobvyklý náběh "na přeskáčku", než míč napálila za nigérijskou brankářku. O chvíli později šla Kelly utěšit zničenou Nnadozie. Ve skutečnosti řekla jednomu kameramanovi, aby šel pryč, když se pokoušel natočit její reakci na porážku v rozstřelu.

V pozápasovém rozhovoru anglická osmnáctka fanouškům přiblížila své myšlení předtím, než vstřelila vítěznou branku. "Když jsem nastupovala, říkala jsem si, že prostě dám gól," řekla.

Den po zápase vyšlo najevo, že Kellyina vítězná penalta byla nejrychlejší střelou zaznamenanou na mistrovství světa žen v rychlosti 110,79 km/h [69 mph]. Střelu změřila technologie Connected Ball Technology, která je součástí oficiálního zápasového míče adidas Oceaunz.

Kromě této impozantní statistiky byla zaznamenána i skutečnost, že penaltový zásah 25leté hráčky byl silnější než jakýkoli gól Premier League vstřelený v minulé sezóně. Útočník West Hamu Said Benrahma zaznamenal nejsilnější úder v ročníku 2022/23 PL s rychlostí 107,2 km/h [66,6 mph].

petr magasanik / twitter.com

Nejnovější články