Zpět na » Ostatní » Mimo radar: Absolvent akademie Slavie, hráč bývalého týmu Bundesligy a legenda Regionalligy

Mimo radar: Absolvent akademie Slavie, hráč bývalého týmu Bundesligy a legenda Regionalligy

Mimo radar: Absolvent akademie Slavie, hráč bývalého týmu Bundesligy a legenda Regionalligy © iconsport.photo - Lukáš Ambros s fanoušky a maskotem Wolfsburgu

1

Líbilo se

03.08. - V německé Bundeslize hraje spoustu českých známých hráčů, například tahoun reprezentace Patrik Schick nebo jeden z největších českých talentů Adam Hložek. Tady se ale zaměříme na hráče, kteří nejsou tak známí, ale jsou i přesto zajímaví. Ponoříme se hlouběji do struktur DFB, než si dokážete představit.

Lukáš Ambros

Prvním je 19letý ofenzivní záložník Wolfsburgu a České reprezentace U19 Lukáš Ambros. Narodil se v Dolním Němčím, malé vesničce poblíž Uherského Hradiště, kam se později posunul a zaujal skauty Slavie Praha, kam přišel jako 13letý a v roce 2020 se stal hráčem akademie Wolfsburgu. Minulou sezónu trénoval s prvním týmem, zaujal v UEFA Juniorské Lize a odehrál první zápas v Bundeslize. Stal se nejmladším Čechem v německé první lize a můžeme se na něj do budoucna těšit.

Viktor Zentrich

Nyní se přesuneme do 3.Ligy a ke staronovému týmu: SpVgg Unterhachingu, v němž hraje 20letý obránce narozený v Německu Viktor Zentrich. Jeho kariéra je spjata s bývalým týmem Bundesligy už od roku 2015. Předtím hrál v TSV Milbertshofenu, který vychoval Thomase Kastenmaiera, vítěze Bundesligy a DFB-Pokalu. V minulé sezóně odehrál 12 zápasů v Regionallize Bayern.

Jakub Jakubov

V Regionallize Nordost najdeme dalšího zajímavého hráče: Jakuba Jakubova, 34letého brankáře Greifswalderu. Hrál za 4 týmy, které momentálně hrají Regionalligu. Taky hrál v Austrii Vídeň, Dukle Praha, Mladé Boleslavi a Spartaku Trnava. Celkově v kariéře za 326 zápasů inkasoval 404 gólů a udržel čisté konto 94krát. Jeho bratr je Alexander Jakubov, bývalý ligový útočník.

Yannick Eduardo

Posledním je hráč, který nereprezentuje nebo nereprezentoval Česko: Yannick Eduardo, 17letý útočník, který hraje za RB Lipsko U19. Narodil se v Kadani otci s angolskými kořeny, ale od 3 let bydlí v Nizozemsku, a to zatím reprezentuje, i když se ho mládežnický trenér Karel Havlíček snaží přesvědčit, aby reprezentoval Česko. Eduardo si už zatrénoval s áčkem Lipska a patří mezi nejproduktivnější hráče své kategorie. Snad se rozhodne reprezentovat Česko, což ještě do 21 let může.

David Janák / cefoza.cz, idnes.cz

Nejnovější články