Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale žen 2023: Kanonády Němek a Brazilek konečně ukázaly potenciál turnaje

MS ve fotbale žen 2023: Kanonády Němek a Brazilek konečně ukázaly potenciál turnaje

MS ve fotbale žen 2023: Kanonády Němek a Brazilek konečně ukázaly potenciál turnaje © iconsport.photo - Ary Borges dala první hattrick na turnaji

0

Líbilo se

24.07. - REVIEW Dnes je to poslední celý den prvního kola zápasů mistrovství světa žen v Austrálii a na Novém Zélandu. Den nám odtartovaly Italky, které nastoupily proti Argentině a díky pozdnímu gólu dokázaly zvítězit. Představily se i silné Němky, které roznesly na kopytech Maroko a nezahanbily se ani Brazilky, které přejely Panamu. Byli jsme svědky prvního hattricku.

Itálie - Argentina 1:0

Branky: 87. Girelli

Zatímco mezi muži je Argentina světovou velmocí, mistrem světa, ženy bývají za outsidery. Netrvalo ale ani minutu a byli jsme svědky krásného akrobatického zakončení útočnice Mariany Larroquette. Útočnice Leónu už ale od 12. minuty hrála se žlutou kartou. Italky se mohly ujmout vedení. Caruso sice povedeně zakončila, ale brance předcházel ofsajd. Ze stejného důvodu nebyla uznána branka Valentiny Giacinti. Ačkoliv jsme nebyli svědky extrémního množství šancí, takhle to má vypadat! Krásné kombinace, velká snaha a zápal na obou stranách. Tohle je fotbal!

Druhý poločas se ale bohužel dostal zpět do zaběhlých kolejí šampionátu. Neschopnost čehokoliv ofenzivního. Dlouho představovaly jediné nebezpečí jen přímé kopy, když už se hráčky jedné nebo druhé strany dostaly k nějakému ofenzivnímu výpadu. Častokrát se dělo, že když si hráčky Argentiny nevěděly rady, prostě míč zakoply dále. Navíc přestaly pressovat. Rozhodující moment přišel v 87. minutě, když Cristiana Girelli krátce po svém příchodu hlavičkou překonala brankářku Argentiny. Ani Argentinský přímý kop v nastavení už s tím nic neudělal.

Cristiana Girelli

Německo - Maroko 6:0

Branky:11. a 39. Popp, 46. Bühl, 54. Ait El Haj (VG), 79. Redouani (VG), 90. Schuller

Maročanky šly proti favoritkám z Německa do zápasu jako velké outsiderky a ukázaly proč. Strašlivě rozehrály a po centru Hendrich měla až moc prostoru kanonýrka Popp a osamocená hlavičkovala do prázdné branky. Zvýšit mohla Dabritz, ale její lob v brance skončil po ofsajdu. Jedno varování od Popp Maročankám nestačilo a skórovat hlavou, špatně bráněnou, jí dovolily podruhé. Kapitánka Německa a ikona Wolfsburgu se tak stala třetí nejlepší střelkyní historie německého národního týmu. Maroko nemělo šanci.

Hned po změně stran Maroko opět selhalo v rozehrávce, Lina Magull sice trefila tyč, ale míč propadl až ke Kláře Bühl a ta zvýšila na 3:0. Maročanka Lahmari snížila, ale její radost zkazil ofsajd. Místo toho přišla další rána v podobě vlastního gólu Ait El Haj. Maročanky se sympaticky snažily, ale nevedlo to k ničemu. Německá trenérka prostřídala a zkoušela i jiné alternativní taktiky. Navíc přišel i pátý gól. Míč skončil v síti po obrovském zmatku z rohového kopu. Když se pak k dorážce dostala Lea Schuller, bylo to už 6:0. Maroko navíc mohlo být rádo, že druhý gól jí uznán nebyl. Jde o doposud nejvyšší výhru na turnaji.

Alexandra Popp

Brazílie - Panama 4:0

Branky: 19., 39. a 70. Ary Borges, 48. Zaneratto

Brazilky v čele s nejlepší fotbalistkou historie Martou, jenž začínala na lavičce, si měly s Panamou bez problémů poradit. A od začátku ukazovaly, že to je jejich plán. Neskutečná dominance. Po 19 minutách skóre hlavou otevřela Ary Borges, jenž se neubránila slzám. Krásně zvýšit mohla Luana. Její střelu ale ze šibenice vytáhla brankářka Panamy. Byla úspěšná i proti další hlavičce Borges, ale na její dorážku byla krátká. Brazilky si s nebohými soupeřkami dělaly co chtěly a byla to opravdová fotbalová nádhera.

Sambu Brazílie roztočila opět po změně stran. Další fantastický centr z levé strany, opět na Borges, tentokráte ale ještě dávala patičkou pod sebe a Beatriz Zaneratto zvýšila na 3:0. A po 70 minutách jsme viděli první hattrick turnaje. Opět přišel centr z levé strany a opět hlavou rozvlnila síť Ary Borges. Perfektní výkon nejen od ní, ale od celého brazilského týmu. Se skóre už nakonec nic neudělala ani nejlepší střelkyně historie světových šampionátů Marta. Ale nebylo to potřeba. Brazílie si na úvod připsala pohodlnou výhru.

Ary Borges

David Suchý / fifa.com

Nejnovější články