Zpět na » Ostatní » Wilfried Zaha míří do Turecka. Hrát bude za Galatasaray

Wilfried Zaha míří do Turecka. Hrát bude za Galatasaray

Wilfried Zaha míří do Turecka. Hrát bude za Galatasaray © iconsport.photo - Wilfried Zaha bude hrát za Galatasaray

0

Líbilo se

24.07. - S Crystal Palace se loučí jako ikona a vedle hráčů jako Ian Wright ho můžeme považovat za nejlepšího hráče klubové historie. Wilfried Zaha měl možností spoustu. Mluvilo se o PSG nebo Al-Nassru. Vybral si ale takový zlatý střed. Klub hrající Ligu mistrů, s velkou kvalitou, ale zároveň tým, kde by měl být největší hvězdou. Wilfired Zaha bude hrát za Galatasaray.

Wilfried Zaha byl vychován v Crystal Palace. Hvězdou tohoto klubu se stal už když hrál ještě Champonship. Po skvělých výkonech ho koupil Manchester United. Velký talent, který ale nezapadl. Za Man United odehrál pouze 4 zápasy a dvakrát se neprosadil ani na hostování v Cardiffu. Rozhodl se tak pro návrat do Londýna, do milovaného Crystal Palace. Stal se největší hvězdou, tahounem a koneckonců i ikonou klubu. Zájem o něj byl opět ve velkých anglických klubech. Rozhodl se ale zůstat. V klubu skončil se statistikou 458 zápasů, dal 90 gólů a 76 asistencí.

Po konci smlouvy se ale rozhodl pro konec. Crystal Palace opuští jako velká ikona. V klubové historie asi kromě Iana Wrighta nenajdeme poodbně velké jméno a hráče, jenž by tu zanechal tak hlubokou stopu. Ve 30 letech na Premier League jednoznačně ještě má. Chtěl si ale ještě nekdy užít evropské poháry. Mluvilo se o zájmu z PSG, to ale nakonec sáhlo po jiných hráčích. Právě z důvodu touhy po setrvání v Evropě měl odmítnout obrovský kontrakt od Al-Nassr. A nakonec přišla nabídka, která mu dávala smysl, zahraje si Ligu mistrů a bude velkou hvězdou.

Wilfried Zaha podepíše v týmu tureckého mistra Galatasaray, který v posledních letech přivádí opravdu výjimečné posily. Ať už jde třeba o Maura Icardiho, Driese Mertense nebo Lucase Torreiru. Zaha podepíše smlouvu na 3 roky a měl by se stát jednou z největších hvězd tureckého celku, který bude bojovat i v Lize mistrů. Kromě Zahy si pojistil i trvalý přestup Maura Icardiho a přichází i prověřený kanonýr Cedric Bakambu, jehož si můžeme pamatovat i z Villarealu. Toto trio by si mělo přijít na poměrně pěkné peníze.

Wilfried Zaha

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články