Zpět na » Ostatní » Proč se fotbalu v USA říká soccer? Původ slova pochází z Anglie

Proč se fotbalu v USA říká soccer? Původ slova pochází z Anglie

Proč se fotbalu v USA říká soccer? Původ slova pochází z Anglie © iconsport.photo -

0

Líbilo se

23.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Fotbal a soccer. Dva názvy, které rozdělují fanouškovskou základnu na dva tábory. Evropané se smějí američanům a američané se smějí evropanům. Věděli jste ale, že původ slova soccer z historického hlediska pochází právě z Anglie?

Je všeobecně známo, že lidé v Anglii naprosto nesnášejí to, co Američané nazývají krásnou hrou, a nekonečná debata se znovu rozproudila po přestupu Lionela Messiho do MLS. V USA, Kanadě, Austrálii, Jihoafrické republice a některých asijských zemích se mu obecně říká soccer.

Na Twitteru se objevuje: "Říká se tomu soccer. Pokud někdo nesouhlasí, odpovězte na toto," na své stránce, ale byli trochu hloupě vyvedeni z míry, když někdo poukázal na to, že velké množství jejich týmů má v názvu FC. Ve Spojených státech se fotbalu říká hra, kterou hraje Tom Brady a sport, při kterém se kope do míče, se nazývá soccer.

Zajímavé je, že jeden z hlavních britských fotbalových pořadů se jmenuje "Soccer Saturday" (fotbalová sobota) a vlastně - tento název vznikl právě na těchto březích.

Historie praví, že hra fotbalového svazu vznikla v roce 1863, kdy byla založena Fotbalová asociace (FA) a byl standardizován soubor pravidel. Výše zmíněný název dostala hra proto, aby nebyla zaměňována s ragbyovým fotbalem. Podle serveru History.com si hráči zkracovali slovo "association" na "assoc" a "assoccer" - dodatek "er" pochází od oxfordských studentů, kteří přinesli svůj vlastní slang a ragby nazývali "rugger".

Rugger (ragbyový fotbal) byl název pro ragbyový fotbal a Assoccer (asociační fotbal) byl podle historie později zkrácen na soccer.

Soccer i fotbal se používaly zhruba stejně až do 20. století a poté se stal název soccer - i když první z nich je stále běžným výrazem například v Austrálii a Spojených státech. Mezitím představa Američanů o fotbalu vznikla na počátku devadesátých let 20. století a je v zemi bez problémů sportem číslo jedna.

petr magasanik / twitter.com

Nejnovější články