Zpět na » Ostatní » EA Sports FC 24 vsází na herní novinku: Stopnutí míče ve skluzu a přesné pasy

EA Sports FC 24 vsází na herní novinku: Stopnutí míče ve skluzu a přesné pasy

EA Sports FC 24 vsází na herní novinku: Stopnutí míče ve skluzu a přesné pasy © gamingintel.com - Novinka EA sports slibuje lepší herní zážitek

0

Líbilo se

22.07. - EA Sports FC, které spatří světlo celosvětových pultů 29. září, mezi fanoušky vypustilo množství informací o tom, jak bude první hra od ukončení třicetileté spolupráce s FIFA vypadat. A přestože premisa zůstane stejná, nová éra s sebou přinese výrazné změny. Ze hry zmizí nejvyužívanější herní prvek, čipované přihrávky, a fanoušci se dočkají nových skluzů, které by měly podporovat tvorbu více protiútoků.

EA Sports měla v roce 2022 obrat 5,6 miliardy dolarů, což z ní činilo jednoho z největších výrobců her, stále ovšem mimo dosah gigantů Tencent, Sony, Microsoft a Nintendo. Fifa 2023 ovšem zůstala posledním titulem pod značkou mezinárodní federace fotbalových asociací poté, co svaz údajně zvýšil svůj požadavek na licenční poplatky na téměř 250 milionů dolarů. Nová čtyřletá smlouva by tak dosáhla 1 miliardy dolarů, což EA Sports odmítlo. Herní titul tím ztratil možnost využívat ve hře Mistrovství světa, ale nadále může používat jména hráčů a soutěží, které nefigurují pod hlavičkou FIFA.

Nový ročník, prezentující se jménem EA Sports FC 24, představí fanouškům ženské týmy v režimu Ultimate, na klubové úrovni se po letech nářků konečně objeví Crossplay. PS5, Xbox X a PC mezi sebou budou moci hrát bez omezení, zatímco PS4 a Xbox One budou moci hrát pouze mezi sebou.

Podle tvůrců nového dílu by se ale fanoušci měli těšit především na nový způsob zastavení míče ve skluzu. Ten byl zaveden především proto, aby se míč neodrazil k soupeři a tým mohl založit protiútok. Novinka podle prvních dojmů vypadá velmi slibně a vývojáři na ni hodně vsázejí.

Ze hry naopak úplně zmizí čipované průnikové pasy, které budou nahrazeny přesnou přihrávkou. Tu vyvolá hráč stiskem RB+Y nebo R1+trojúhelník a s přidáním LT nebo LB tlačítka do kombinace zařadíte také kličku. Hotový ráj na zemi pro hráče typu Kevin De Bruyne nebo Trent Alexander-Arnold, kteří promění své týmy v brankostroje. Jak nejlépe oslavit míč v síti soupeře? Co třeba toxickou oslavou „shush“, která po velké kritice a dřívějším odstranění ve hře opět nebude chybět.

Andrea Suttnerová / sportbible.com, gamingintel.net, youtube.com

Nejnovější články