Zpět na » Ostatní » Riyad Mahrez přestupuje do Al-Ahli. Manchester City za něj dostane 35 milionů eur

Riyad Mahrez přestupuje do Al-Ahli. Manchester City za něj dostane 35 milionů eur

Riyad Mahrez přestupuje do Al-Ahli. Manchester City za něj dostane 35 milionů eur © iconsport.photo - Mahrez Manchesteru pomohl k zisku vysněné Ligy mistrů

1

Líbilo se

20.07. - V Premier League zanechal obrovskou stopu. Je jedním z nejlepších Afričanů historie a je to na jeho statistikách vidět. A také na jeho trofejích. Vyhrál Ligu mistrů a v Premier League slavil rovnou 5x. Přišel ale čas, kdy se Riyad Mahrez rozhodl odejít z evropské scény a ve svých 32 letech přijmout nabídku ze Saudské Arábie, kde bude oblékat dres Al-Ahli. Údajně už je to hotová věc.

Riyad Mahrez nebyl velkou hvězdou od začátku své kariéry. Narodil se v městě Sarcelles, ale prvně se prosadil v Le Havru. Z B-týmu přešel do áčka a po celkem dvou letech v Ligue 2 přestoupil za 500 tisíc eur do anglického Leicesteru hrajícího tehdy ještě Championship. Prosadil se a zvládl i přesun do Premier League. Jeho druhá sezóna v nejlepší lize světa se stala legendární. Dal 17 gólů, na 10 přihrál a Leicester senzačně vyhrál titul. Ve svých výkonech pokračoval a v roce 2018 za 68 milionů eur přestoupil do Manchesteru City.

A pod Guardiolou dokázal na svá senzační čísla v dresu The Foxes navázat i přestože nebyl vždy členem základní sestavy a na křídlech byla vždy velká konkurence. Vždy byl platným. Za 5 let vyhrál 4 tituly a letos i Ligu mistrů a FA Cup. K tomu všemu pomohl 78 góly a 59 asistencemi. Mahrez se zapsal do dějin nejen Leicesteru, ale právě i Manchesteru City. Navždy bude považován za jednoho z nejlepších Afričanů historie soutěže. 32letý Alžířan měl ale celé léto na stole nabídku ze Saudské Arábie a hodně ho lákala.

Přestože Manchester City nejdříve nechtěl o prodeji ani slyšet, nakonec dal jasný vzkaz, že za málo Mahreze nepustí. A nyní? Údajně už je hotovo. Al-Ahli se s Manchesterem City mělo dohodnout na částce okolo 35 milionů eur. Mahrez pak podepíše kontrakt do roku 2027 a měl by si jako jedna z největších hvězd soutěže přijít na opravdu pohádkové peníze. Manchester City ale opustí i jeho potencionální náhrada. Superstar mládežnických týmů Carlos Borges by totiž měl posílit za 14 milionů liber West Ham. Manchester City ale má klauzuli pro zpětný odkup.

David Suchý / eurosport.com

Nejnovější články