Zpět na » Ostatní » Kalidou Koulibaly po pouhém roce opouští Chelsea a míří do Saudské Arábie

Kalidou Koulibaly po pouhém roce opouští Chelsea a míří do Saudské Arábie

Kalidou Koulibaly po pouhém roce opouští Chelsea a míří do Saudské Arábie © iconsport.photo - Kalidou Koulibaly opouští Chelsea

0

Líbilo se

21.06. - N´golo Kanté je oficiální, Hakim Ziyech a Edouard Mendy na cestě a nyní se k nim přidává i Kalidou Koulibaly, jehož osud v Chelsea je zpečetěn a od nové sezóny bude oblékat dres Al-Hilal v Saudské Arábii. Bývalý kapitán Neapole na Stamford Bridge přišel s velkým očekáváním, které ale ani zdaleka nenaplnil a už po pouhém roce tedy Londýn opouští.

Kalidou Koulibaly se do Evropy přesunul ve svých 13 letech. Od roku 2004 totiž hrál v akademii francouzských Mét. V roce 2010, kdy mu bylo 19 let si v rámci Ligue 2 odbyl svůj debut, ale nějak výrazně se neprosadil a proto zamířil do belgického Genku. Tam naprosto ovládl celou soutěž, která zřejmě nepamatuje tak dominantního stopera. Po dvou letech tak zamířil do Neapole, kde strávil 8 let, stal se legendou a byl považován za jednoho z vůbec nejlepších stoperů na světě. V Serii A bychom moc lepších za posledních 10 let nenašli.

Už v lehce pokročilejším fotbalovém věku se rozhodl, že chce ještě zažít jeden velký přestup a Neapol opustil. Zamířil do Chelsea, kde měl společně s Thiagem Silvou utvořit neprůchodnou obranu. Stál 38 milionů eur. Jenže se to nestalo. Koulibaly byl nejistý, kupil chyby, špatně bránil a ani zdaleka nepřipomínal tu skálu z Itálie. Už po pouhém roce se tak obě dvě strany schodly, že nejlepší bude, když se jejich cesty rozdělí. Velký zájem měl Inter Milán. Ten přijde o Milana Škriniara a Koulibaly by se určitě hodil. Jenže tento přestup nevyjde.

S Chelsea se totiž dohodl saudskoarabský Al-Hilal. Tomu sice nevyšel příchod Lionela Messiho, ale světu ukázal, že má bezednou kasu. Přijde za 55 milionů eur Ruben Neves a Koulibaly ho bude následovat. Přestupová částka sice nebude nijak závratná, ale plat dostane pohádkový. Kapitán Senegalu podepíše tříletý kontrakt. Zatím sice nic není oficiálního, ale podle Fabrizia Romana je jen otázkou příštích dní, kdy se zařadí ke svým třem současným spoluhráčům, jenž do Saudské Arábie míří. A tím tento neuvěřitelný přestupový kolotoč nekončí.

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články