Zpět na » Ostatní » Jeden z největších obratů fotbalové historie? Sheffield Wednesday první duel semifinále prohráli 0:4. O týden později dokonali obrat a slaví postup po penaltách

Jeden z největších obratů fotbalové historie? Sheffield Wednesday první duel semifinále prohráli 0:4. O týden později dokonali obrat a slaví postup po penaltách © twitter.com -

0

21.05. - VIDEO Sheffield Wednesday právě předvedl největší comeback v historii play-off a postoupil do finále play-off League One. V úvodním utkání semifinále League One prohráli 0:4 a postup do finále se zdál takřka nemožný, jenže Sheffield dokázal, že nic není nemožné. Po penaltách slaví postup.

Svěřenci Darrena Moorea se po páteční prohře 4:0 nad Peterborough United na London Road zdáli být mrtví a pohřbení. Pak se ale ve čtvrtek večer opět odehrálo kouzlo play-off, když Owls v ohromujících scénách zcela otočili vývoj zápasu.

Góly Michaela Smithe a Lee Gregoryho daly naději v prvním poločase a pak se zdálo, že by to mohlo být na kartách, když Reece James udeřil v 71. minutě. A ve vyhasínajícím žáru našla střela v 98. minutě prostřednictvím Liama Palmera všemocné vyrovnání a poslala Hillsborough do absolutního vytržení.

Nikdo se ještě nikdy nevrátil ze čtyřgólového manka v semifinále play-off, ale Wednesday nepřestali věřit a dokázali nemožné.

Zápas dospěl do prodloužení, ale pak Wednesday dostaly velkou ránu, když Gregory skóroval a vrátil naději soupeři. Přesto šílenství pokračovalo a Callum Paterson ve 112. minutě pátým gólem upravil na konečných 5:5, což vyvolalo další erupci oslav v Jižním Yorkshiru. Dechberoucí střetnutí dospělo až do penalt, v nichž Sheffield zvítězili 5:3.

Fanoušci vtrhli na hřiště a z tribun se ozývalo "que sera, sera".