Zpět na » Ostatní » Arjen Robben dokončil Rotterdamský maraton pod tři hodiny a dokázal, že fyzičku stále má

Arjen Robben dokončil Rotterdamský maraton pod tři hodiny a dokázal, že fyzičku stále má

Arjen Robben dokončil Rotterdamský maraton pod tři hodiny a dokázal, že fyzičku stále má © twitter.com -

0

Líbilo se

17.04. - VIDEO Devětatřicetiletý bývalý útočník Realu Madrid, Bayernu Mnichov a Chelsea, který v červenci podruhé ukončil fotbalovou kariéru a vrátil se hrát za chlapecký klub Groningen, je vášnivým běžcem. Arjen Robben říká, že dokončení Rotterdamského maratonu se velmi blíží zisku fotbalového titulu.

Robben se loni v Rotterdamu zúčastnil svého vůbec prvního maratonu a náročnou trať dlouhou 26,2 kilometru zvládl za 3:13:40, což je opravdu velmi slušný čas. Závod běžel po boku Erbena Wennemarse, bývalého nizozemského rychlobruslaře, který během své kariéry vytvořil tři světové rekordy.

V neděli odpoledne se bývalý nizozemský reprezentant, kterému se kvůli jeho fotbalovým zraněním přezdívalo muž ze skla, opět zúčastnil závodu v Rotterdamu společně s Wennemarsem.

Tentokrát Robben protnul cílovou pásku za 2:58:20, což odpovídá 4,23 minutám na kilometr. Na fotbalového vysloužilce to není špatné. "Jsem opravdu zlomený, ale zvládl jsem to," řekl Robben po závodě pro NOS. "Velmi se to blíží zisku velkého fotbalového titulu. Úžasné, můžu si ho odškrtnout."

Po posledním maratonu v Rotterdamu se objevily záběry, na kterých Robben vypadal úplně zlomeně, protože naplno pocítil následky takového mamutího sportovního úkolu. Poté přiznal, že to byl opravdový boj.

Bývalý útočník PSV to řekl místnímu kanálu Rijnmond: "Žádná legrace, opravdu to nebyla legrace. Zvládl jsem to, ale to je asi tak všechno. Často jsem šel do hloubky a musel jsem dost často bojovat, ale tohle byl také opravdový boj."

"To publikum po straně vám strašně moc pomůže. Díky všem za to, to mě dostalo. Na začátku jsem se trochu zabýval časem, ale v určitém okamžiku to hodíte přes palubu. Pak už je to jen o přežití."

Video:

petr magasanik / twitter.com

Nejnovější články