Zpět na » Ostatní » Marco Materazzi prozradil, co řekl, než dostal od Zidana legendární hlavičku ve finále Mistrovství světa

Marco Materazzi prozradil, co řekl, než dostal od Zidana legendární hlavičku ve finále Mistrovství světa

Marco Materazzi prozradil, co řekl, než dostal od Zidana legendární hlavičku ve finále Mistrovství světa © iconsport.photo -

0

Líbilo se

08.04. - Na mistrovství světa v Německu v roce 2006 se vzpomíná kvůli mnoha věcem: směšnému množství hvězd, Ronaldo Nazario překonal rekord v počtu gólů ve finále mistrovství světa a Anglie prohrála další penaltový rozstřel, ale moment, který si všichni pamatují, se odehrál v posledních deseti minutách turnaje - úder hlavou.

Když finále mezi Francií a Itálií dospělo do prodloužení a skóre se zastavilo na stavu 1:1, měl všechny karty v ruce jeden z nejlepších hráčů všech dob Zinedine Zidane.

Zizou zažil vynikající turnaj a poté, co předtím v zápase vstřelil odvážnou penaltu alá Panenka, by Francouzi sebevědomě směřovali k finálovému penaltovému rozstřelu. Zdálo se, že ve svém vůbec posledním zápase v profesionálním fotbale je Zidane předurčen k tomu, aby podruhé zvedl nad hlavu trofej pro vítěze mistrovství světa.

Ve 110. minutě se však vše změnilo. Italský obránce Materazzi celý zápas Zidanovi nadával a nakonec Francouze přiměl, aby se zlomil. Zidaneův nechvalně proslulý úder hlavou byl potrestán přímou červenou kartou a obraz francouzského kapitána kráčejícího tunelem kolem trofeje se skloněnou hlavou se stal ikonickým.

Materazzi nyní v rozhovoru pro televizi IFTV prozradil, co přesně Zidanovi řekl. "Moje trash-talkingy nebyly nic ve srovnání s tím, co se říká v NBA," tvrdil Ital. "Nabídl mi svůj dres. Řekl jsem ne, mám raději tvou sestru."

Mnoho fanoušků si neuvědomuje, že rozhodčí na Olympiastadionu toho večera Horacio Elizondo incident mimo míč neviděl.

"V jednu chvíli jsem viděl Materazziho ležet na zemi, asi třicet nebo čtyřicet metrů ode mě, a tak jsem hru přerušil," uvedl argentinský rozhodčí zápasu prostřednictvím AS v roce 2018. "Rychle jsem se přes naše interkomy zeptal svých asistentů, co se stalo. Překvapivě mi oba odpověděli, že vůbec nic neviděli."

Naštěstí pro rozhodčí vše viděl čtvrtý rozhodčí Luis Medina Cantelejo. "Strašné, Zidaneho úder hlavou do Materazziho byl strašný... F***! Zidane udeřil Materazziho hlavou. Až uvidíte video, nebudete mi věřit," řekl Cantelejo.

Video, ve kterém Materazzi řekl, co se stalo.

Petr Magasanik / twitter.com

Nejnovější články