Zpět na » Ostatní » Čechy dnes čeká kvalifikační duel proti Moldavsku

Čechy dnes čeká kvalifikační duel proti Moldavsku

Čechy dnes čeká kvalifikační duel proti Moldavsku © iconsport.photo - Navážeme na skvělý výkon proti Polsku?

0

Líbilo se

27.03. - PREVIEW Po skvělém výkonu a výhře nad Polskem doma v Edenu se dnes večer čeští reprezentanti v Moldavsku pokusí udělat další úspěšný krok v cestě na německé Euro. Budeme v roli velkých favoritů, ale jak včera jasně ukázalo Dánsko, soupeře se podceňovat nevyplácí a musíme být připraveni na všechno, proti slabému soupeři nic nevypustit a domů přivést další 3 body.

V zápase s Polskem se Jaroslav Šilhavý nebál dát do sestavy dva nováčky, a jak David Jurásek, tak Tomáš Čvančara se předvedli fantasticky. Jejich spolupráce přinesla českým lvům druhou branku zápasu a spoluhráči se na ně mohli spolehnout. V průběhu zápasu jsme mohli vidět i dalšího debutanta Davida Douděru a na lavičce čekali Martin Vitík a Matěj Jurásek. Právě oni dva by se k debutantům mohli přidat a proti soupeři, který by měl být jasnou záležitostí, naskočit alespoň jako střídající hráči.

Do zápasu s Moldavskem jdeme jako obrovský favorit a cokoliv jiného než výhra bude zklamání a dovolím si i říct, že ostuda. Že jsou ale zápasy na východě proti soupeřům bez zvučného jména zrádné, to ukázalo včera Dánsko, které v Kazachstánu vedlo 2:0 po poločase, ale druhou polovinu vypustilo a prohrálo 2:3. Jaroslav Šilhavý musí své svěřence správně namotivovat, aby se nic takového nepřihodilo i v tomto zápase.

I když forma jakou ukazuje Kazachstán a Moldavsko, to jsou dva jiné světy. Moldavci byli v roli favorita i doma proti Faerským ostrovům, ale byli rádí, že v posledních minutách zachránili remízu. Tým nemá žádnou vyloženou hvězdu, která by měla v Evropě velké jméno. Velká část hráčů hraje nejvyšší ligu v Rumunsku. Nejnebezpečnějším hráčem je ale zřejmě útočník Beitaru Jerusalem Ion Nicolaescu, kterému chybí jediný gól k srovnání historicky nejlepšího střelce Moldavska. Je zároveň třetím nejlepším střelcem izraelské ligy.

Na zápas si můžete vsadit u Fortuny!

David Suchý / fotbal.cz

Nejnovější články