Zpět na » Ostatní » Nagelsmannův odchod z Bayernu by mohl spustit dominový efekt

Nagelsmannův odchod z Bayernu by mohl spustit dominový efekt

Nagelsmannův odchod z Bayernu by mohl spustit dominový efekt © iconsport.photo - Bývalý trenér Bayernu Mnichov, Julian Nagelsmann

2

Líbilo se

24.03. - Bayern Mnichov ve čtvrtek večer v překvapivém oznámení s okamžitou platností propustil trenéra Juliana Nagelsmanna, kterému vaz srazila prohra v Leverkusenu a blížící se reálná hrozba toho, že by klub mohl v letošní sezóně zůstat bez trofeje. Jeho odchod by zároveň mohl roztočit kolotoč změn na lavičkách evropských klubů, Real Madrid počínaje, přes italské velkokluby až po Tottenham.

Julian Nagelsmann se stal před několika hodinami trenérem na volné noze a zatímco bude čekat na to, jak se s Bayernem Mnichov dohodne na kompenzaci ušlé mzdy za nadcházející měsíce smlouvy, jež by se mohla vyšplhat až na 25 milionů eur, má před sebou několik týdnů na to, aby si před novou sezónou našel nové působiště.

Téměř okamžitě se začalo mluvit o jeho příchodu na lavičku Tottenhamu, kterou v týdnu opustil italský trenér Antonio Conte, o jehož budoucnosti se naopak mluví v souvislosti s přestupem do milánských AC a Interu, nebo AS Řím či Juventusu. A pokud by lavička anglického klubu byla Nagelsmannovi příliš malá, nabízí se také varianta trénování Realu Madrid.

Čím dál častěji se ve španělských médiích objevuje informace o tom, že by Carlo Ancelotti po sezóně měl přijmout nabídku na trénování brazilské reprezentace. Madrid ale v takovém případě jistě bez trenéra dlouho nezůstane, opakovaně je s návratem k Bílému baletu spojován Zinedine Zidane. Dalším horkým kandidátem byl ještě na začátku letošního roku Thomas Tuchel, ten ale nyní obsadil volnou lavičku Bayernu, proto ze hry odpadá. Letní přestupové okno nám jistě nabídne vzrušující podívanou a to nejen v případě hráčských výměn.

Andrea Suttnerová / as.com

Nejnovější články