Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Zlatan dostal ve 41 letech pozvánku na reprezentační sraz

Ostatní - Zlatan dostal ve 41 letech pozvánku na reprezentační sraz

Zlatan dostal ve 41 letech pozvánku na reprezentační sraz © iconsport.photo - Zlatan Ibrahimovič

1

Líbilo se

15.03. - Švédský útočník, který v letošním roce do hry zapojil zatím pouze minimálně, protože se zotavoval z operace, jež podstoupil na konci loňské sezóny. Na jeho návrat na hřiště si museli fanoušci počkat více než 200 dní. Je proto více než překvapivé, že jej takto nerozehraného povolal švédský trenér Andresson do kvalifikačního dvojutkání.

Pro švédský národní tým je Zlatan Ibrahimovič pojmem a legendou. V reprezentačním dresu nastřílel 62 branek a je suverénně nejlepším střelcem historie. V dresu národního týmu se představil ve 121 utkáních, naposledy nastoupil na konci března loňského roku proti Polsku.

Trenér Andersson má ale o jeho přínosu týmu jasno a rozhodující je i jeho pouhá přítomnost. „I když nemůže hrát v základní sestavě, mohl by hodně dát z hlediska osobnosti a vůdcovství. Během zranění jsme byli stále v kontaktu. Zlatan Ibrahimovič je nyní v pořádku a na hřišti nám může pomoci. V tomto smyslu je naprosto jedinečným hráčem.“

Zlatanovi je 41 let a pět měsíců. Proti Atalantě se v dresu AC Milán vrátil do hry po dlouhé rekonvalescenci, jež trvala více než 200 dní. V posledních třech ligových utkáních pravidelně naskočil z lavičky a proti Salernitaně se téměř gólově prosadil.

Do reprezentačního týmu se vrací po necelém roce, jeho poslední góly v nároďák use ale datují do listopadu 2015, kdy se dvakrát prosadil proti Dánsku. Mnoho jeho současných spoluhráčů z reprezentace ještě ani nebylo na světě ve chvíli, kdy Ibra v dresu Švédska debutoval. Zejména jako zkušený mentor by měl působit na nadcházejícím srazu a to potvrdil také trenér Andersson. „Nevidím ho jako hráče základní sestavy. Budeme ho využívat podobně jako v AC Milán,“ uzavřel záležitost trenér národního týmu.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články