Zpět na » Ostatní » Kde je dnes 5 největších talentů roku 2016?

Kde je dnes 5 největších talentů roku 2016?

Kde je dnes 5 největších talentů roku 2016? © iconsport.photo - Youri Tielemans

1

Líbilo se

13.03. - Zatímco dneska patří mezi ty vůbec největší světové talenty Gavi nebo Jamal Musiala, před 7 lety se za ty vůbec největší budoucí hvězdy považovali borci jako Gianluigi Donnarumma nebo Ruben Neves. Kde je 5 největších talentů z roku 2016 podle NXGN? Naplnili svůj potenciál, nebo ho nenaplnili jako velká většina hráčů, kterým se předpovídá zářivá budoucnost?

5. Martin Odegaard - Ligu v Norsku hrál od 15 let a v 15 debutoval v norské reprezentaci. Psal se rok 2014 a Odegaard byl považován za největší evropský talent. Jenže po přestupu do Realu Madrid se zadrhl. V roce 2016 měl za sebou poměrně solidní sezónu v Castille, ale trvalo mu dlouho, než se pořádně prosadil. Dařilo se mu na hostováních v Nizozemsku a Realu Sociedad a po dalším neúspěchu v Bílém baletu se přesunul do Arsenalu. Jak to je dnes? Jako kapitán vede kanonýry k ligovému titulu v Premier League a podává skvělé výkony. Ve 24 letech má ještě všechno před sebou.

Martin Odegaard

4. Ruben Neves - Jako talentovaný záložník z FC Porto, který si už ve velmi mladém věku vyzkoušel jaké je to vést velký klub do bojů v Lize mistrů jako kapitán, byl považován za jednoho z nejnadějnějších záložníků Evropy, který se brzy prosadí v nějakém velkoklubu. Jenže dosud si za něj nezahrál. Šokoval přestupem do Championship, kde podepsal s Wolves. Dnes je již klubovou legendou a to díky němu se vlci stále drží v Premier League. Ve 26 letech má na přestup nejvyšší čas. Kvalitu na to rozhodně má.

Ruben Neves

3. Gianluigi Donnarumma - Přírodní úkaz. Když bylo AC milán v krizi a v brankářském poli končil legendární Abbiati a druhým gólmanem byl Španěl Diego Lopéz, najednou se zjevil 16letý Donnarumma, který oba dva posadil na lavičku a do branky nikoho nepustil dalších 6 let. Jako jeden z nejlepších brankářů Evropy, navíc stále velmi mladý se po vítězném Euru přesunul zadarmo do PSG. Po první sezóně, kdy si minuty dělil s Keylorem Navasem je letos stabilní jedničkou a jeho pozice je opravdu neotřesitelná.

Gianluigi Donnarumma

2. Breel Embolo - Z tohoto žebříčku je Breel Embolo na 2. místě jednoznačně největším překvapením. Švýcarský útočník v roce 2016 zářil v dresu Basileje, za který se prosazoval i v Lize mistrů. V létě 2016 přestoupil za poměrně solidní peníze do Schalke. V Gelsenkirchenu se ale nikdy pořádně nechytil a chřadnul. Jeho maximem bylo 5 gólů za sezónu. Po 3 letech odešel do Mönchengladbachu, kde se zlepšil ale stále žádná sláva. Od letošního léta hraje za Monaco a prožívá střelecky nejvydařenější ročník. Gólů dal již 12.

Breel Embolo

1. Youri Tielemans - Aktuálně je na trhu Youri Tielemans velmi horkým zbožím. Belgický záložník se stane volným hráčem a strhne se o něj velký boj. Stejně jako Neves nastupoval i Tielemans ve svém klubu, kterým byl Anderlecht s kapitánskou páskou a zářil. Jenže v Monacu to po přestupu žádná sláva nebyla a formu chytil až v Leicesteru, za který hraje dodnes. Kroutí svou pátou sezónu, ale zatím je tou jeho nejhorší, ačkoliv je znát, že jeho kvality se nikam nevytratily. Jeho dalším klubem bude některý z evropských gigantů.

Youri Tielemans

David Suchý / goal.com

Nejnovější články