Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » IFAB navrhuje zásadní změnu pravidel: Dočkáme se přerušování časomíry ve fotbale?

Ostatní - IFAB navrhuje zásadní změnu pravidel: Dočkáme se přerušování časomíry ve fotbale?

IFAB navrhuje zásadní změnu pravidel: Dočkáme se přerušování časomíry ve fotbale? © muscatdaily.com - Infantino a Collina na zasedání IFAB

0

Líbilo se

17.01. - Rada mezinárodní fotbalové asociace má před sebou výroční zasedání, které by mohlo na světlo přinést zajímavou novinku. Jedním z bodů, kterými se rada bude zabývat, je problematika plýtvání času ve fotbalovém utkání. Řešením by podle ní mohlo být přerušování času podobně, jako to známe z hokeje.

Až zasedne ve středu v Londýně Rada mezinárodní fotbalové asociace (IFAB) ke svému výročnímu zasedání, bude to zajímavá podívaná. Probírat se budou některé změny pravidel, která by měla napomoci zlepšení hry. Beze sporu nejzajímavějším momentem je na programu bod 3.B, který se zabývá problematikou ztráty čistého herního času. Jedním z revolučních návrhů, které budou předloženy k projednání, je nahrazení klasických běžících hodin chronometrem ne nepodobným tomu v hokeji nebo například v basketbalu.

Ačkoliv to zní velmi utopicky, existuje mnoho lidí, kteří volají po tom, aby se hra ve fotbale zastavovala pokaždé, kdy míč není ve hře. Není to ostatně poprvé, co se taková debata objevuje a IFAB je o ní připravena diskutovat. Na posledním Mistrovství světa ústy šéfa rozhodčích, Pierlugi Colliny, Fifa uvedla, že ztráta efektivního času je pro fotbalové funkcionáře znepokující. Přistoupilo se tedy na prodloužení délky každého poločasu a v Kataru byly k vidění velmi dlouhá nastavení, která fanoušky překvapila a vyvolala pochybnosti.

IFAB, coby orgán odpovědný za změny pravidel ví, že problém ztráty čistého herního času je na stole. Naplánovala proto úvodní konzultaci mezi zúčastněnými stranami, aby zjistila, jakým směrem se vydat. Podle deníku Times jsou na stole tři návrhy: prodlužování hry, tak jak tomu bylo v Kataru, zachování současného stavu a nejrevolučnější ze všech, zavedení možnosti zastavení času.

Třetí možnost navrhl jako řešení bývalý místopředseda představenstva Arsenalu, David Dein, který je ambasadorem FA a Premier League. „Neříkám, že by se čas měl zastavit pokaždé, když jde míč ven, ale u těch incidentů, které způsobují největší prostoje: oslavy gólů, střídání, penalty, zranění a VAR,“ řekl v rozhovoru pro deník Times. Středeční schůzka bude pomyslným výkopem. Březnová valná hromada by musela nejprve schválit zkušební provoz, a protože by se jednalo o tak významnou změnu, trvalo by nejméně dva roky, než by mohlo být pravidlo uvedeno v pprovoz. IFAB se skladá ze čtyř britských sekcí a čtyř dalších hlasů FIFA, pro odsouhlasení jakéhokoliv bodu programu je nutné, aby se na něm shodlo nejméně šest hlasů z osmi.

Andrea Suttnerová / as.com

Nejnovější články