Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Nastupuje v čele s Mudrykem zlatá ukrajinská generace?

Ostatní - Nastupuje v čele s Mudrykem zlatá ukrajinská generace?

Nastupuje v čele s Mudrykem zlatá ukrajinská generace? © jerseyeveningpost.com - Z Mudryka se stala opravdová superstar

0

Líbilo se

17.01. - Ukrajina zazžívá těžké časy, ale alespoň jí může těšit to, že začíná pomalu nastupovat nová generace, kterou bychom klidně mohli označit za zlatou. Povede jí hlavně Mykhaylo Mudryk, který je aktuálně tématem číslo jedna díky jeho obřímu přestupu do Chelsea, ale není jediným mladíkem, o kterého je v Evropě obří zájem. Hlavním dodavatelem mladých hvězd je tradičně Dynamo Kyjev.

Mykhaylo Mudryk - Boom, který je za poslední půl roku okolo charismatického blonďáka, který je prý posedlý svým úspěchem a kariérou tolik, že jí odevzdává všechno, je opravdu neskutečný. Drtí ukrajinskou ligu a výborný byl i v Lize Mistrů. Přestup do Arsenalu byl jen otázkou času a sám Mudryk ho chtěl. Jenže 70 milionů eur + dalších 30 v bonusech se mu zdálo moc. Zaplatila je ale Chelsea. Na to, že Mudryk má za sebou jen skvělý půl rok, je to neskutečná a možná trochu nesmyslná částka. Ale pozor. Něktěří experti věří, že se díváme na budoucího vítěze Zlatého míče.

Vladyslav Supryaga - Talent vychovaný Dynamem Kyjev má za sebou už o hodně lepší období, než které prožívá nyní. Výborně hostoval v SK Dnipro a ačkoliv moc neměl čísla, vysoko hodnocený byl i po návratu do Dynama. Považoval se za nového Shevchenka, za hráče, který góly potáhne národní tým. Hostovat šel do italské Sampdorie. Tam ale naskočil do jediného zápasu a po návratu do Kyjeva přišlo zranění kyčlí, díky kterému nehraje od června. Soutěž se na Ukrajině rozbíhá na začátku března a Supryaga by měl být ve 22 letech připraven na návrat.

Vladyslav Supryaga

Anatoliy Trubin - V reprezentaci i v brance Shakhtaru Donetsk byl dlouho neotřesitelnou jedničkou Andriy Pyatov, ale klub mu našel fantastického mladého nástupce. Ruku na srdce, z dvojky Realu Lunina zřejmě nikdy světový gólman nebude, ale Trubin má velké šance a ukázal to i v Lize mistrů. Zatímco vloni se ještě s Pyatovem dělil 2:1, letos už je jasnou jedničkou a pozici brzy převezme i v národním týmu, kde má již 3 starty. Trubinova hodnota je na úrovni 11 milionů eur a je mu 21 let. Patří mezi nejlepší mladé brankáře Evropy a bude o něj velký zájem.

Ilya Zabarnyi - Jeden z nejlepších mladých stoperů v Evropě by měl v budoucnu vytvořit skvělou reprezentační stoperskou dvojici s klubovým kolegou Denysem Popovem, který ale trochu zakrněl a nedaří se mu. To Zabarnyi je čím dál lepší. V základní sestavě Dynama Kyjev je od svých 18 a nyní ve 20 už má 24 zápasů za reprezentaci. To jsou skvělá čísla a Ukrajina v něm má co se obrany týče obrovskou jistotu a možná budoucího kapitána. Škoda by ale byla, kdyby byl dalším Ukrajincem, kterému bude příliš pohodlné zůstat v Dynamu Kyjev, místo toho, abychom ho měli na očích v top soutěži.

Ilya Zabarnyi

Georgiy Sudakov - Odchod brazilských hráčů ze Shakhtaru Donetsk se pro klub stal paradoxně zlatým dolem. Více prostoru dostal Mudryk, který do klubové kasy přinese 100 milionů eur a spousta dalších Ukrajinců dostala příležitost, kterou vzali za pačesy. Třeba jako střední záložník Georgiy Sudakov, který aktuálně ve 20 letech patří mezi nejlepší záložníky v soutěži a čeká na pozvánku do reprezentace. Jako náhradník dostával šance už vloni, ale letos je pro kouče Jovičeviče nepostradatelný a začínají kolem něho kroužit velké kluby.

David Suchý / transfermarkt.com

Nejnovější články