Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Qatar Sports Investments che převzít vlastnictví Tottenhamu Hotspur

Ostatní - Qatar Sports Investments che převzít vlastnictví Tottenhamu Hotspur

Qatar Sports Investments che převzít vlastnictví Tottenhamu Hotspur © PSG Talk - Nasser Al Khelaifi

0

Líbilo se

08.01. - Současní majitelé SG, katarská společnost Qatar Sports Investments, se poohlíží o další možnosti expanze v evropském fotbale a stupňuje úsilí o zakoupení některého z klubů. Nejvíce se v této souvislosti mluví o odkoupení Tottenhamu Hotspurs.

Qatar Sports Investments vedou dialog s celou řadou klubů v Premier League, především pak ale s Tottenhamem Hotspurs. Předseda představenstva a generální ředitel, Nasser Aů-Khelaifi, prý minulý týden v Londýně absolvoval první průzkumnou schůzku s šéfem Spurs, Danielem Levym.

Pro QSI není evropský fotbal žádnou neznámou. V roce 2011 odkoupila francouzské PSG a zcela změnila jeho chod, když s následujících deseti sezónách dokázala vyhrát osmkrát francouzskou ligu. Evropské poháry jsou prozatím klubu zapovězeny, ale i tak prožívá PSG naprosto dominantní období.

Po PSG Qatar Sports Investments expandoval také do portugalské ligy, když získal 26% podíl v Braze a byl také spojován s italským AS Řím nebo španělským Espanyolem. Společnost QSI se aktivně snaží posílit svou pozici prostřednictvím odkupu menšinových podílů. Prioritním regionem je Evropa, ale také Jižní Amerika.

QSI tak jen následuje úspěšnému modelu Abu Dhabi United Group, kteří v roce 2008 převzali vlastnictví Manchesteru City a nyní sklízí úspěchy a nadále se rozrůstá. V červenci dokončila společnost převzetí italského Palerma, které se stalo již dvanáctým klubem pod hlavičkou skupiny city Football Club.

Problémy jedné či druhé společnosti by ale mohly nastat ve chvíli, kdy se v jedné evropské soutěži potkají dva kluby, které budou mít společné vlastníky, neboť pravidla UEFA stanoví, že dva nebo více zúčastněných klubů nesmí být přímo či nepřímo kontrolovány stejným subjektem.

Andrea Suttnerová / sportbible.com

Nejnovější články