Zpět na » Ostatní » Po dlouhém boji s rakovinou dnes zemřel legendární italský kanonýr Gianluca Vialli

Po dlouhém boji s rakovinou dnes zemřel legendární italský kanonýr Gianluca Vialli

Po dlouhém boji s rakovinou dnes zemřel legendární italský kanonýr Gianluca Vialli © iffhs.com - Gianluca Vialli prohrál boj se zákeřnou nemocí

0

Líbilo se

06.01. - Poslední týdny jsou ve světě sportu opravdu smutné. Opustili nás Siniša Mihajlovič, Pelé, pokud půjdeme i k jiným sportům, tak mezi živými už nejsou ani hokejista Börje Salming a hvězda motorsportu Ken Block. Dnes nás zasáhla další srdcervoucí zpráva. Po dlouhém boji s rakovinou slinivky zemřel bývalý vynikající italský útočník Gianluca Vialli. Bylo mu 58 let.

Vialli se narodil v italské Cremoně, které vévodí klub Cremonese. Právě v jeho dresu se vysoký forvard poprvé prosadil. Životním přestupem pro něj byl přestup do Sampdorie Janov. Vytvořil legendární útočné duo s Robertem Mancinim a dnes jsou oba považování za největší legendy v dějinách klubu. Vialli dal v jejím dresu během 8 let 141 gólů. Více jich za klub dal už jen právě Roberto Mancini.

Ve svých 28 letech poprvé přestoupil do velkoklubu, kterým byl Juventus. I v dresu "Staré dámy" se mu hodně dařilo. Během 4 let odehrál skoro 150 zápasů, dal více než 50 branek a i v Turíně na něj tak vzpomínají jen v tom dobrém. Na sklonku své kariéry si ještě poprvé vyzkoušel zahraniční soutěž a to v dresu Chelsea, kde nasázel 40 gólů a po konci kariéry se stal jejím trenérem. Trénoval i Watford. Na Euru v roce 2021 byl týmovým koordinátorem zlaté Itálie, kterou vedl jeho nejlepší kamarád Roberto Mancini. Vialli si na sklonku života splnil velký sen o velké mezinárodní trofeji.

Gianluca Vialli

Tou dobou už měl za sebou 4 roky tvrdého boje s rakovinou slinivky, která mu byla diagnostikována v roce 2017. Ačkoliv s tímto typem můžete bojovat a zastavit ho, tak jako se to na chvíli povedlo Viallimu, je prakticky ortelem smrti. Gianluca Vialli ale všem ukázal, jak silným člověkem je. Ačkoliv byla nemoc opravdovým utrpením, mohli jsme ho stále vidět s úsměvem na tváři. Sice vyhublého, ale silného. Nesmírně silného. Italský fotbal pláče. Jeden z nejmilovanějších fotbalistů v historii této fotbalem posedlé země už je ve fotbalovém nebi. Upřímnou soustrast rodině mistra Vialliho.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články