Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Nicolae Stanciu: Kuriózní titul v Číně a návrat do Slavie?

Ostatní - Nicolae Stanciu: Kuriózní titul v Číně a návrat do Slavie?

Nicolae Stanciu: Kuriózní titul v Číně a návrat do Slavie? © romania.postsen.com - Nicolae Stanciu získal s ligovým nováčkem v Číně titul

1

Líbilo se

31.12. - Nicolae Stanciu je pro Slavii hráčem z legend. Hráč na kterého se nikdy nezapomene. Nikdy se asi nebude řadit mezi největší legendy klubu, ale ve slávistickém folklóru bude jeho jméno pojmem. Po svém odchodu do Číny slaví kuriózním stylem titul. Jenže co dál? Vyhlíží 29letý Rumun, který byl jednou z největších hvězd Wuhan Three Towns, návrat k sešívaným?

Hvězdou byl Nicolae Stanciu už doma v Rumunsku. Zářil ať už v dresu reprezentace nebo za FCSB. Angažmá v Anderlechtu se mu ale nevydařilo a tak přišel v lednu 2018 do Sparty. Byl jedním z nejlepších hráčů ligy, ale k trofejím to nevedlo. Odešel tak do Saúdské Arábie, kde ale brzy zjistil, že to není to, co hledá. Přišel tak hodně třaskavý návrat do Čech. Podepsal ve Slavii. Během dvou a půl let dal 25 gólů a na 28 přihrál. Byl klíčovým hráčem Slavie na české i evropské půdě. Hráč, který dělal rozdíl.

Během posledního roku šla jeho výkonnost lehce dolů a rozhodl se pro zimní odchod do Číny. Vybral si tým Wuhan Three Towns, kde se stal okamžitě hvězdou. Nováček šlapal perfektně a on sám byl s 10 góly a 11 asistencemi jedním z nejproduktivnějších v soutěži. V posledním kole měl jeho tým i tým Shandong Taishan stejný počet bodů, ale Wuhan vedl o skóre. Jenže pandemie, která v Číně stále běží, vyřadila soupeřící mužstva ze hry a díky kontumaci a výhře 3:0 si Stanciův tým došel pro titul bez boje.

Nicolae Stanciu

Už delší dobu se ale spekuluje o tom, že 56násobný reprezentant Rumunska by se chtěl vrátit do Slavie, o které řekl, že je jeho životním klubem, ve kterém zažil svou největší slávu. Většina fanoušků sešívaných by ho asi v Edenu ráda zpátky přivítala. Výkony Slavie jsou jako na houpačce. Jeden zápas rozstříli soupeře s pětigólovým rozdílem a další v Evropě se trápí s Ballkani. Stanciu hrající ve velké formě by mohl týmu přinést zase něco navíc a znovu se stát tahounem. Jeho přestup má být údajně na spadnutí.

David Suchý / sport.ro

Nejnovější články