Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Michniewicz končí na polské lavičce. Údajně pro nedostatek potenciálu

Ostatní - Michniewicz končí na polské lavičce. Údajně pro nedostatek potenciálu

Michniewicz končí na polské lavičce. Údajně pro nedostatek potenciálu © jerseyeveningpost.com - Polský trenér Michniewicz u reprezentace končí

1

Líbilo se

22.12. - Přesně 11 měsíců trvalo angažmá Czeslawa Michniewicze u kormidla polského národního týmu. Polský fotbalový svaz se totiž rozhodl smlouvu, která končí v poslední den tohoto roku, 52letému koučí neprodloužit a ten tak před začátkem kvalifikačních bojů o mistrovství Evropy, kde se Polsko střetne i s naší reprezentací, bude muset přenechat místo svému nástupci.

Czeslaw Michniewicz má za sebou i hráčskou kariéru, ale o úspěchu moc mlucit nelze. Až v roli trenéra se dostal k nějvětšm metám v polském fotbale. Už jako velmi mladý trenér převzal Lech Poznaň. Tradiční polský celek vedl 3 sezóny. Poté se přes kluby jako Zaglebie, Jagiellonii nebo Podbeskidzie dostal až k polskému národnímu týmu do 21 let. Na jeho lavičce vydržel 3 roky, než převzal Legii Warszawa. S tou získal ligový titul a po konci převzal reprezentaci. Psal se 31. leden 2022.

Michniewicz neměl vůbec zlé výsledky. Polsko dovedl na mistrovství světa, na kterém ho dokázal po 36 letech dostat do vyřazovací fáze a v Lize národů svou zem udržel v elitní skupině. Co víc mohl udělat? Výsledkově asi nic. Ale prezident svazu Cezary Kulesza odůvodnil neprodloužení jeho smlouvy nedostatkem potenciálu do budoucna, který je pro Polsko klíčový. Michniewicz prý neměl dlouhodobou koncepci. Zápas kvalifikace ME proti našim reprezentantům by měl být pro nového kouče vůbec prvním na reprezentační lavičce.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články